Як заточити стрічкову пилку.

Стрічкова пила - незамінна складова будь пилорами, її основа. Коли вона нова і заточена, здається, що немає нічого, що вона не змогла б швидко і якісно розрізати. Але що робити, коли вона затупілась? Як правильно і якісно заточити стрічкову пилку, якщо у вас немає під рукою заточувального верстата?
Вам знадобиться
  • - стрічкова пила;
  • - точильний камінь;
  • - пара лещат.
Інструкція
1
Зніміть стрічкову пилку з пилорами.
2
Затисніть стрічкову пилку в лещатах.
3
Уважно огляньте полотно стрічкової пилки на предмет наявності на ній застиглої смоли. У разі її виявлення зчистіть її з полотна.
4
Відведіть ріжучі зубці стрічкової пилки на 2-3 мм від їх нормального стану.
5
Розпочніть заточке кожного ріжучого зубця інструмента окремо. При проведенні заточки зберігайте точно колишній малюнок заточки - від цього залежатиме якість роботи стрічкової пилки та її довговічність.
6
Акуратно поверніть заточувальні зуби в попереднє положення. Від цієї процедури буде залежати, наскільки рівномірно подаватиметься в місце розпилу і віддалятися стружки.
7
Встановіть стрічкову пилку на пилораму.
8
Затискати пилку слід двома лещатами, розташувавши їх по її краях інакше стрічка пилки буде вібрувати, що значно знизить якість заточки. Заточувати зубець необхідно одним безперервним рухом.
Зверніть увагу
Наявність на полотні застиглої смоли веде до передчасного зносу стрічкової пилки, тому видаляти застиглу смолу необхідно робити не тільки перед заточуванням, але і кожного разу перед початком роботи. Точильний камінь повинен проходити по поверхні зуба спочатку вниз, до основи западини між зубцями стрічкової пилки, а потім вгору, вздовж зворотного боку зубця. Якщо ви будете заточувати тільки одну сторону зубця, це призведе тільки до повторного затуплення стрічкової пилки. Від того, наскільки точно ви повернете ріжучі зубці в попереднє положення, залежатиме, наскільки тонко пила буде різати деревину.
Стрічкова пила - це інструмент, в якому використовується безперервна металева стрічка з зубами або ж іншими ріжучими пристроями по одному з країв. При постійному навантаженні пилки затупляются і тому періодично слід проводити їх заточку. Сам процес заточки дуже складний, адже неправильна заточка інструменту може привести до порушення геометрії поверхні. Так як же точити стрічкові пилки ?
Інструкція
1
Зніміть стрічкову пилку, яка є невід'ємною основою будь пилорами
2
Перевірте чи не загартовані чи зуби інструменту. Бо якщо вони загартовані, то доведеться використовувати дорогий інструмент з алмазним покриттям.
3
Встановіть стрічкову пилку щільно між дерев'яними лещатами і затисніть в верстаті, інакше вона буде вібрувати, що значно знизить якість заточки. Сам процес слід починати між зубами навколо підстави западини і продовжувати вгору і вздовж зворотного боку зубця одним безперервним рухом. Але не забувайте про те, що ширина самих лещат не повинна бути менше 200 мм.
4
Проведіть візуальний огляд самого полотна стрічкової пилки на наявність піску, олії, смоли, металевих тирси. Якщо ви виявили якої-небудь елемент з вище перерахованого, то зчистіть їх щіткою і дерев'яним бруском.
5
Відведіть ріжучі зубці на 3 мм від їх вихідного положення. Якщо їх відвести ще більше, то можна порушити саме призначення ріжучого зубця. Він вироблятиме шлюб і досить швидко буде потрібно ремонт
6
Виконуйте саму заточку кожного ріжучого зубця інструменту окремо. Не забувайте, що при такому процесі повинен зберегтися колишній малюнок заточки. Намагайтеся знімати однакову кількість металу, тим самим зберігаючи незмінний профіль, висоту і крок зубів пилки після заточки.
7
Дуже акуратно поверніть зуби в початкове положення, адже правильне розташування зубів забезпечує силовий потік повітря, само охолодження сталі і видалення тирси.
8
Встановіть стрічкову пилку на пилораму і закріпіть її.