Як виміряти напругу і струм.

Для вимірювання сили струму в електричному ланцюзі використовується амперметр, а напруга вимірюється за допомогою вольтметра. При цьому амперметр включається послідовно з навантаженням в ланцюзі, а вольтметр - паралельно джерелу електричної енергії.
Вам знадобиться
  • - міліамперметр;
  • - вольтметр.
Інструкція
1
Підготуйте вимірювальні прилади до роботи. Розташуйте їх в горизонтальному положенні, зручному для використання. Встановіть нульове положення шкали за допомогою коректора. Підключіть вимірювальні кабелі до відповідних клем миллиамперметра і вольтметра. Встановіть перемикачі приладів на найбільший діапазон вимірювань. Заземлите пристрої вимірювань і підключіть їх до електричної мережі.
2
Оберіть режим вольтметра для вимірювання постійних або змінних значень. Вимірюванню постійних напруг відповідає напис DCV або V на вимірювальній шкалі приладу. Виміряйте постійна напруга на полюсах батарейки (клемах акумулятора, виходах блоку живлення). Для цього з'єднаєте позитивну клему приладу червоним вимірювальним кабелем (проводом) з позитивним полюсом батарейки (акумулятора), а негативну - чорним кабелем з негативним полюсом. Зменшуйте межа вимірювань до тих пір, поки не отримаєте необхідну точність вимірювань.
3
Виміряйте змінну напругу електричної мережі (ділянки кола). Вимірюванню змінних напруг відповідає напис ACV або V ~ вимірювальної шкали приладу. Порядок підключення клем вимірювальних приладів з різною полярністю при вимірюванні змінних величин, ніякої ролі не грає.
4
За аналогією з вимірюванням напруги виміряйте постійний і змінний струм в електричній мережі. При цьому схема, в яку підключається міліамперметр, повинна бути попередньо розімкнути, а прилад повинен бути включений після навантаження.
Зверніть увагу
Щоб уникнути пошкодження вимірювальних приладів уникайте попадання на їх входи напруг (струмів), що перевищують значення, вказані в якості максимальних в технічній документації даних приладів.
Корисна порада
Для непрофесійного проведення вимірювань, що не вимагають високої точності, використовуйте універсальні прилади - мультиметри (вольт-ампер-омметри, тестери). У більшості випадків пропоновані на ринку мультиметри при вимірюванні сили струму і напруги в мережі, не вимагають їх підключення до джерела електричного живлення.