Як вибирати електричні плити.

Кухонна плита - головне, що має бути на кухні. Можна обійтися без телевізора, без витяжки, без мікрохвильовки, але кухонна плита на кухні повинна бути обов'язково.
Інструкція
1
Вибирайте електричну плиту відповідно розмірами вашої кухні - не варто купувати занадто велику, або навпаки, маленьку - плита повинна органічно вписуватися в інтер'єр. Розміри сучасних електричних плит варіюються, і вам не важко підібрати потрібну. Електричні плити відрізняються по ширині, а ось висота у всіх однакова - 85 см, однак, регульовані по висоті ніжки допоможуть вам встановити плиту на необхідну висоту.
2
Варильна поверхня у електричних плит може бути виконана як з емальованої сталі, так і з алюмінієвого сплаву, нержавіючої сталі або склокераміки. Головна перевага простих емальованих плит - невисока ціна. Плити з поверхнею з нержавійки або легких сплавів набагато практичніше у використанні - вони стійкі до подряпин, не вимагають особливих зусиль при догляді за ними. Склокерамічні поверхні безпечніше, бо нагріваються і остигають за мінімальний час. Нагрівається склокерамічна поверхню тільки в місцях конфорок, залишаючи все простір поруч прохолодним.
3
Вибираючи плиту, слід знати, що деякі моделі склокерамічних плит оснащуються автоматичними конфорками, які визначають момент закипання і самостійно скидають потужність нагріву. Поставивши на таку конфорку каструлю, можна не переживати, що вміст почне википати назовні. Існують також моделі з двухконтурной або овальною формою нагріву. Перші дозволяють регулювати площа нагріву того чи іншого діаметру, а другі призначені для рівномірного нагрівання посуду, що має овальну форму.
4
Духовка електричних плит відрізняються не тільки за обсягом, а й за наявності додаткових функцій. Залежно від моделі, духовка може володіти автоматичними програмами для приготування різних страв, функцією розморожування продуктів, наявністю телескопічних направляючих для дек і охолодженням дверцята духовки.
5
Додатково до прямих функцій, які повинна виконувати кожна кухонна плита, електричні плити володіють також найрізноманітнішими опціями, такими, як годинник, таймер, звуковий сигнал, індикатори роботи плити, інфрачервоні датчики, пам'ять конфорок та електронний програматор.
В даний час у продажу можна зустріти величезну безліч моделей електричних плит, які значно різняться своїми функціями і принципом роботи. Тому вибір для людини недосвідченого, який вирішив обзавестися такою плитою в перший раз, дійсно, нелегкий. У кожному разі, перед тим, як зважитися на цю покупку, постарайтеся отримати більше інформації. І не соромтеся задавати питання в магазині.
Інструкція
1
Спочатку виміряйте те місце на кухні, куди ви плануєте поставити електроплиту. Тільки після цього ви будете знати, на які габарити приладу необхідно розраховувати. Також непогано заздалегідь подумати і про колірному рішенні плити відповідно до загальним дизайном кухні, а також іншої, вже наявної у вас, техніки.
2
В першу чергу визначте, який тип вручений поверхні електроплити вам більше подобається. Їх усього два - більш проста емальована (а також з нержавіючої сталі і спеціального алюмінієвого сплаву) і склокерамічна.
3
Привабливими характеристиками емальованих моделей вважаються відносна дешевизна, міцність, звичайний догляд і більш звичний дизайн. В таких плитах встановлюються три типи конфорок: середньої потужності, експрес та автоматичні.
4
Конфорки середньої потужності по виду нагадують «млинці», експрес-конфорки маркуються червоним, а автоматичні - білою плямою в центрі. Експрес-конфорки відрізняються великим розміром і швидкістю розігріву їжі.
5
Автоматичні - містять вбудоване реле, яке підтримує потрібну температуру. Тобто після закипання рідини конфорка скидає потужність нагріву, і вода не «втече». Такі плити також оснащуються реле часу, і ви маєте можливість задавати тривалість готування їжі. Негативною рисою емальованих моделей є довгий розігрівання і потім остигання конфорок. Це подовжує час приготування їжі.
6
Інший тип поверхні вручений панелі - склокерамічна. З вигляду це ідеально рівне тоноване скло, під яким ви виявите конфорки різних типів.
7
Це можуть бути звичайні конфорки стрічкового типу на азбестовому підставі. Вони відносно повільно гріються і так же нешвидко остигають.
8
Галогенні конфорки - найшвидші. Нагрівальний елемент в них дозволяє розігрівати їжу моментально після включення. Так само швидко нагрів припиняється.
9
І, нарешті, індукційні конфорки працюють за допомогою магнітного поля, яке створюється генератором. Розігрівається, причому швидко, дно посуду, але якщо ви доторкнетеся до самої конфорці, то виявите, що вона залишається холодною. Майте на увазі, що електроплити з індукційними конфорками найдорожчі і, до того ж, вимагають наявності спеціального посуду. Вам потрібні будуть тільки каструлі і сковорідки, які можуть намагнічуватися, тобто зроблені з чавуну і сталі.
10
Якщо ви вирішили віддати перевагу плиті зі склокерамічною поверхнею, візьміть до уваги, що вона боїться сильних точкових ударів, великих і тривалих механічних навантажень (скло же!), Подряпин, бруду і цукру. Якщо ви не витрете відразу ж гарячу цукрову краплю, то вже через кілька хвилин виявите на поверхні «раковину», яку вже нічим не приберете.
11
Крім того, існують особливі вимоги до посуду. Ви не зможете використовувати каструлі з тонким, опуклим або увігнутим дном. Вони не повинні складатися з легкоплавких матеріалів (міді, алюмінію та ін.), І повинні по діаметру збігатися з діаметром конфорки. Але якщо ви один раз витратитеся на дорогий посуд, потім цієї проблеми помічати не будете.