Як зробити родове дерево. Як зробити фамільне дерево.

Інтерес до свого роду, своєї історії сьогодні стає все більш поширеним в нашій країні. Після багатьох десятиліть забуття люди знову звертаються до свого коріння. Багато хто починає збирати збережену інформацію про своїх предків, звертаються в архіви і до послуг професійних істориків у спробах відтворити родове дерево своєї родини. У той же час не всі знають, що фамільне древо цілком можна побудувати самостійно, навіть не володіючи великими знаннями в генеалогії.
Інструкція
1
Для того щоб зробити родове дерево, в першу чергу ви повинні зібрати інформацію хоча б про три покоління вашого роду. У ці три покоління входите ви самі, ваші батьки і їхні батьки, тобто бабусі і дідусі. Щоб спростити собі роботу, визначитеся, по якій лінії в першу чергу (материнської або батьківській) ви плануєте створювати родове дерево. Це дозволить вам не заплутатися в численних фактах та іменах.
2
В якості необхідної інформації зберіть всі доступні дані про повні іменах своїх родичів, датах їхнього життя та шлюбу, місце народження, життя і смерті. Це основні відомості, на підставі яких ви будете створювати історію своєї родини. Так само вам може придатися інформація про дати народження інших дітей ваших предків (ваших двоюрідних і троюрідних родичів), місцях роботи членів родини, значні факти біографії (переїзд на нове місце проживання, служба в збройних силах або на флоті, особистісні досягнення та т.п .).
3
Збирати інформацію ви можете двома основними шляхами. В першу чергу опитаєте всіх живих родичів, особливо старшого покоління, про їх власного життя і про життя тих, членів сім'ї, про які їм відомо. Акуратно запишіть всі отримані відомості в єдину зошит або великий блокнот.
4
Другий шлях отримання інформації - це вивчення документів. Якщо у вас на руках немає таких важливих документів про життя ваших родичів як свідоцтва про народження і смерть, про укладення шлюбів та прописку, не засмучуйтеся. Зверніться до відповідних органів ЗАГС і ви отримаєте всі необхідні відомості. Пам'ятайте, що інформація зберігається в районних відділеннях РАЦС за місцем прописки людини.
5
Якщо ви збираєте відомості про членів роду, померлих більше 70-80 років тому, то в органах РАГС цих документів вже немає. Зверніться в районний чи обласний архів і за вашим особистою заявою і пред'явленню паспорта вам видадуть всі необхідні відомості. Отримати інформацію про службу ваших родичів в армії або на флоті ви можете в спеціальних військових архівах. Але для цього вам необхідно знати номер частини або підрозділу, в якому служив ваш родич, і приблизні роки служби.
6
Зібравши необхідні відомості, переходите до побудови власне родового дерева. Майте на увазі, що генеалогічні схеми можуть бути як висхідними, тобто починаються від самого останнього нині живе родича, так і спадні - від самого раннього відомого предка до сьогодення. Який варіант вибрати вирішуйте самостійно. Це залежить від ваших уподобань і тих даних, якими ви володієте. Зверніть увагу, що незалежно від графічної форми генеалогічна схема (дерево) завжди вибудовується у вигляді послідовних ліній або рівнів, кожен з яких відповідає життя одного покоління.