Як навчитися фінтам в баскетболі.

Крім точного кидка в баскетболі є ще ряд важливих навичок для результативної гри. Одними з них є фінти. Без них неможливо обхитрити суперника і підійти до кільця. Так що ж потрібно робити, щоб досягти швидкого результату?
Вам знадобиться
  • - Баскетбольний м'яч;
  • - достатня сила і витривалість.
Інструкція
1
Навчіться спочатку низьким і контрольованим фінтам. Їх слід застосовувати при виведенні м'яча з перенасиченої зони майданчика для того, щоб обіграти противника при підході до його сітці, а також для просування м'яча. Щоб робити цей вид дриблінгу ефективно, широко розставте пальці і розслабте їх. Нехай ваш лікоть майже стосується тіла, а передпліччя знаходиться паралельно паркету. Штовхайте м'яч вперед пальцями і кистю з дальньої сторони від захисника. Тіло нагнися вперед. Спину тримайте прямо.
2
Виконайте контрольований дриблінг, під час якого потрібно, щоб м'яч піднімався не вище коліна. Але завжди дивіться вперед і будьте готові передати м'яч. Якщо противник прагне забрати м'яч, використовуйте низький відскок. Під час швидкого проходу захисник виносить ближню руку і ногу вперед. У цьому випадку застосовуйте високий відскік, але зі зміною напрямку або темпу руху.
3
Постарайтеся проти противника на початку ведення м'яча, і для цього краще використовуйте дриблінг плечима, міцно утримуючи м'яч. Якщо вам потрібно обіграти противника, ведучого м'яч, то в цьому притисніть лікті до тіла, а кистями постарайтеся швидко вихопити його з рук опонента.
4
Тренуйте швидкісні високі фінти. Використовуйте дриблінг на рівні грудей, коли тікаєте у відрив або ведете м'яч далеко від захисту, і коли жоден з учасників команди не відкритий для того, щоб прийняти подачу. У цьому випадку ви можете бігти в досить високій стійці, але завжди повинні бути готові до передачі відкрився партнеру. Також ви можете перейти на контрольоване ведення. Штовхайте м'яч якнайдалі від себе для збільшення швидкості, тобто, створюючи більш гострий кут зіткнення з підлогою, ніж при контрольованому віданні.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=vxuUmRK-zrM
Корисна порада
Слідкуйте завжди за відскоком м'яча: занадто сильний чи слабкий відскок може привести до уповільнення просування, що стане причиною втрати контролю над м'ячем.
Уміння робити гравцем фінти в чому визначають успіх гри всієї команди. Фінти - це не просто обманні рухи, це своєчасні тактичні рішення, які вимагають миттєвої реакції і бездоганної роботи ніг.
Інструкція
1
Оцінюйте вашу позицію на майданчику в кожен момент гри. Вид фінта залежить від того, чи володієте ви в даний момент м'ячем, де знаходиться сам м'яч, від вашого стилю гри і вміння виконувати передачі і кидки і звичайно, від здібностей партнерів по команді і гравців супротивника.
2
Щоб відпрацювати до автоматизму все фінти , тренуйтеся поодинці або один на один. Деякі вправи, що виконуються поодинці, краще виконувати вдома перед дзеркалом (наприклад, обманні рухи корпусом з м'ячем у руках).
3
Виконуйте обманні рухи ногами, головою і руками в русі і на місці, з м'ячем і без м'яча. Виконуйте фінти на кидок м'яча і на передачу з м'ячем, а на ловлю - без нього.
4
Відпрацьовуйте півотний крок (вишагіваніе однією ногою, коли друга - опорна). Виконуйте вправи з відпрацювання фінтів, використовуючи перешкоду (наприклад, стілець). Виконайте фінт на передачу або кидок, стоячи перед перешкодою, а після обійдіть його праворуч або ліворуч. Обіграйте нерухому перешкоду півот або іншим фінтом.
5
Відробіть фінти , ловлячи м'яч, що відскочив від шита. Тренер повинен вдарити м'ячем в щит, а ви - зловити м'яч в стрибку, потім приземлитися, далі зробити кілька фінтів поспіль на кидок і передачу і на догляд з-під кільця з дриблінгом.
6
Тренуйтеся разом з іншим гравцем вашої команди. Обігравати фінти з ходу, з місця, після передачі, веденням, після ривка і т.п. Ви можете виконувати ці вправи як з м'ячем, так і без м'яча. Тренер повинен контролювати хід ваших занять.
7
За сигналом тренера почніть рух до м'яча, який поки знаходиться на середині поля, намагаючись обіграти захисника за допомогою фінтів. Захисник повинен, зустрічаючи вас корпусом, не давати вам підібрати м'яч. Опануйте м'ячем і атакуйте протилежне кільце. Вибирайте спочатку середній темп для виконання подібних вправ, потім поступово переходите на швидкий.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=hgXrTf9rrPw