Як вибрати автошини. навантажувальний коеиіціент автошини.

В даний час у продажу з'явилися автомобільні шини самих різних виробників. Фінансові труднощі багатьох автолюбителів викликали появу в продажу недорогих покришок китайського виробництва. Вибір покришок сильно ускладнюється великою різноманітністю модельних рядів. Щоб правильно вибрати шини для свого автомобіля, достатньо знати розмір покришок, рекомендований заводом-виробником, вага автомобіля і умови його експлуатації.
Вам знадобиться
  • Дані по вазі автомобіля і розміром покришок.
Інструкція
1
Щоб правильно вибрати зимову гуму, згадайте які дороги в вашому регіоні взимку, яке покриття переважає в найбільш несприятливі періоди. Для морозної зими можна сміливо брати шини без шипів, для зими з періодичними відлигами потрібні колеса з шипами.
2
Купуйте покришки правильного розміру, рекомендованого заводом-виробником. Розмір пишеться на бічній стороні покришки і виглядає так: 185/65R14 82Q. Перша цифра - ширина покришки в міліметрах, друга - висота у відсотках від ширини, R14 - позначає застосування тільки для дисків з монтажним діаметром 14 дюймів, 82Q - це навантажувальний і швидкісний коефіцієнт. Їх значення можна дізнатися в магазині, де продають шини.
3
Чи не намагайтеся купувати покришки ширше, ніж рекомендовано заводом-виробником. Це зменшить тиск на дорогу і погіршить зчеплення з дорогою. Частково це можна компенсувати застосуванням більш м'якою моделі гуми.
4
Звертайте увагу на коефіцієнт зчеплення і відповідність цієї характеристики вашим цілям. Необхідний коефіцієнт зчеплення залежить від ваги машини. Коефіцієнт зчеплення завжди позначається цифрою в назві, наприклад, BRIDGESTONE «DMZ-3». Цифра 3 позначає, що це сама м'яка гума в цьому модельному ряду і володіє максимальним коефіцієнтом зчеплення. Вони ідеально підходять для важких машин з невеликими колесами, наприклад, мікроавтобусів, таких як Mitsubishi «Delica і аналогічних. Існують покришки і для діаметрально протилежних цілей, наприклад, Nokian «Hakkapelliita-5». Такі покришки ідеально підійдуть для легкої машини з великими колесами, таких як Suzuki «Escudo» або Toyota «RAV-4» або аналогічних.
5
Звертайте увагу на навантажувальний коефіцієнт (він зашифрований у рядку розміру покришки). Навантажувальний коефіцієнт в першу чергу залежить від розміру колеса і застосованих фірмою-виробником матеріалів. Від навантажувального коефіцієнта м'якість протектора не залежить.
6
Не старайтесь купити найдешевшу гуму. Від якості зимових коліс залежить безпека не тільки вас, але й інших учасників руху.
7
Щоб вибрати хорошу гуму, зробіть їй тест на слизькість. Покладіть кінчик вказівного пальця на робочу поверхню покришки, злегка притисніть палець до протектору і з невеликим зусиллям, спробуйте змусити палець ковзати по протектору уздовж малюнка. Якщо палець легко ковзає, без помітного опору, то такі колеса будуть погано тримати машину в ожеледь, особливо у відлигу.
8
Звертайте увагу на структуру бічних стінок покришки. Однорідні жорсткі бічні стінки зроблять їзду по крижаних бугоркам дуже жорсткою, можливо буде утруднено управління, але при цьому такі колеса будуть володіти зниженим опором коченню. Краще купувати шини зі змішаною структурою, де ближче до диска бічна сторона жорстка, а ближче до протектору м'яка.
9
Шини бувають односпрямовані й універсальні. Різниця в тому, що універсальні можна ставити на будь-яку сторону, а односпрямовані покришки можна ставити лише на одну сторону автомобіля, праву або ліву. Буде це колесо встановлюватися на праву або ліву сторону, задається при монтажі шини на колісний диск. Практика показує, що застосування односпрямованих шин поліпшує зчеплення машини з дорогою на великій швидкості.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=IXFHTjOjYbw