Як позбутися від пнів.

Після видалення з дачної ділянки старого або сухого дерева напевно ви захочете позбутися й від пня, що залишився на його місці. Існує декілька способів видалити пень з дільниці.
Вам знадобиться
  • - лопата;
  • - натрієва або кальцієва селітра;
  • - сокиру, пешня, ножівка;
  • - лебідка, важіль, анкерний бур;
  • - крупна кухонна сіль;
  • - джерело потужного напору води, шланг.
Інструкція
1
Висвердлите в пні якнайбільше отворів. Отвори намагайтеся свердлити на глибину, збігається з поверхнею землі.
2
Засипте в отвори натрієву або калійну селітру і укрийте пень плівкою. Селітра, всмоктавшись в деревину, при нагріванні буде виділяти велику кількість кисню. Кисень - основна складова процесу горіння.
3
Через два-три місяці після початку просочення підпаліть пень, просочившись селітрою, він вигорить як над землею, так і в глибині.
4
Якщо ви не хочете випалювати пень на своїй ділянці з якихось причин, посипайте пень крупною сіллю до його повного розкладання. Застосовувати цей спосіб рекомендується, тільки якщо ви розчищаєте ділянку під забудову. Сіль у великих кількостях дуже шкодить родючому шару землі.
5
Якщо для вас неприйнятні обидва хімічних способу, розвідайтеся кореневу систему пня. У кожного дерева своя коренева система, що розташовується під землею або вшир по площині, або що йде стрижнем вниз.
6
Визначте становище самих товстих коренів і обкопали їх лопатою вглибині на 25-30 сантиметрів нижче кореня.
7
Звільніть коріння від землі, обсипав їх в ямки навколо. Розпиляєте їх ножівкою.
8
За допомогою лебідки або важеля нахиліть пень і перерубати центральний стрижневий корінь, якщо він є.
9
Вирийте яму поряд з пнем. За допомогою потужного струменя води поступово размойте грунт під пнем. Після того, як оголюватися коріння, спиляєте їх ножівкою, перерубаєте сокирою або пешней.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=b8jNomu63yM
Зверніть увагу
Ні в якому разі не використовуйте спосіб з просоченням і випалюванням кореня на торф'яних ґрунтах. Подібні дії можуть привести до масштабних пожеж.
Корисна порада
Якщо за допомогою лебідок або важелів вдається нахилити пень, використовуйте анкерний бур, з його допомогою легко можна засвердлити центральний стрижневий корінь і послабити опір при нахилі.