Як навести порядок на складі.

Складське господарство - досить складна система, яка для ефективної роботи повинна бути чітко налагоджена й при необхідності, товар можна було швидко знайти і зручно витягти або навпаки покласти на зберігання. Як же навести порядок на складі, якщо ви прийняли його від недбайливого минулого господаря?
Вам знадобиться
  • - складське приміщення;
  • - стелажі;
  • - електронна система ведення складського господарства;
  • - механізми для переміщення вантажів по складу.
Інструкція
1
переплановується простір складу, якщо в цьому є необхідність. Сплануйте місця зберігання таким чином, щоб забезпечити безперешкодний прохід і проїзд до кожної з позиції зберігання. Намагайтеся розрахувати шляхи під'їзду і підходу таким чином, щоб з одного боку не зробити їх занадто вузькими й незручними для маневру під час завантаження і вивантаження товару, а з іншого боку, щоб під'їзні шляхи не були надто широкими і не «з'їдали» корисну площу складського приміщення .
2
Розрахуйте допустиму висоту зберігання товарів на вашому складі. Ця висота залежить від специфіки зберігається в складі товару. Організуйте стелажі таким чином, щоб максимально ефективно використовувати склад у висоту і при цьому не створювати загрози псування товару.
3
Пронумеруйте або по іншому прив'яжіть частини приміщення складу до певної цифрово-буквеної класифікації. Пронумерувати секції можна як за ознакою класифікації товару, так і по розбивці складу на зони.
4
Ведіть електронну систему обліку на складі. Цей захід значно підвищить ефективність його роботи, дозволить контролювати його роботу в будь-який момент і відповідно завжди бути в курсі про наявність того чи іншого товару на складі. Прив'яжіть нумерацію палет вашого складу до електронного обліку.
5
Не дозволяйте службовцям складу перебувати на його території без необхідності. Дисципліна на робочому місці сприяє загальному порядку на складі.
Зверніть увагу
При організації зберігання товару, намагайтеся розмістити його на складі, слідуючи міркуваннями динаміки його руху. Якщо ви покладете на зберігання динамічно рухається товар в незручне для завантаження-вивантаження місце, ви збільшите час руху товару зі складу і назад, таким чином, ефективність роботи складу знизиться.
Корисна порада
Для організації висотних конструкцій для стелажів скористайтеся збірними легкосплавними елементами. З одного боку, вони досить міцні і здатні витримати досить великий вантаж, а з іншого боку, маючи досить низький вагу, не будуть нести додаткове навантаження на підлогу складу.