Як визначити вид Кактуса. Як дізнатися Який у мене вигляд Кактуса.

У світі немає зараз колекції, яка містила б у собі всі існуючі види кактусів. Це не дивно, адже їх більше трьох тисяч. І нові види з'являються щодня. Кактуси ідеально підходять для колекціонування: здебільшого це невеликі рослини, які не потребують особливого догляду. Вони живуть дуже довго, не втрачаючи своєї привабливості, а іноді радують свого власника квітами дивовижної краси. Для правильного догляду необхідно знати, який саме вид кактусів живе на вашому підвіконні.
Вам знадобиться
  • - Довідник-визначник кактусів і сукулентів.
Інструкція
1
Якщо ви купуєте кактус в розпліднику або у колекціонера, який займається розведенням кактусів, швидше за все ви дізнаєтеся точне ім'я свого вихованця і докладну інформацію, як його вирощувати. Але купуючи в магазині рослини з голландських міксів, ви не отримаєте ніяких знань про те, що ж саме ви придбали. Залишається сподіватися тільки на свій гостре око і кмітливість.
2
Переконайтеся, що перед вами дійсно кактус. Головною відмінністю кактусів від інших рослин є наявність ареоли. Це невелика площадочка, з якої ростуть колючки, волоски, або щетинки. Молочаи, які найчастіше плутають з кактусами, не мають ареолу, у них колючки ростуть безпосередньо з тіла рослини.
3
Круглий кактус, ареоли якого розташовані не на ребрах, а на сильно виступаючих сосочках, і дає рясну кореневу поросль, швидше за все, виявиться Мамиллярия або ребуцій. Відрізнити їх можна, дочекавшись цвітіння. У маммілярій квіти з'являються навколо верхівки, у ребуций - біля підстави тіла кактуса.
4
Якщо кактус дуже схожий на Маммілярія, але практично не утворює діток, можливо, перед вами пародія. Ці кактуси відрізняються кулястою формою з горбкуватими сосочками, на яких розташовані ареоли.
5
Кактуси з вираженими рядами колючок, що сидять на більш-менш високих ребрах, дуже поширені. Найчастіше у продажу зустрічаються ехінопсіси. У цих кактусів округлі стебла і дуже вишукані квіти. Як правило, квіти трубчасті білого або рожевого кольору, дуже запашні. У молодому вигляді ехінопсіси мають кулясту форму, але з віком витягуються. Ці кактуси утворюють багато діток.
6
Якщо ваш ехінопсіс зацвів на маківці жовтими або червоними квітами, можливо, це зовсім не ехінопсіс. Це лобивии, що відноситься до того ж класу, що і ехінопсіси.
7
Якщо ви придбали ребристий колонновідний кактус, густо вкритий шовковистим білими волосками, вам пощастило. Швидше за все, це цефалоцереус або «старечий кактус». Його сріблясті волоски можуть досягати 30 см. Кожна ареола несе 3-5 сірих або жовтих колючок до 4 см завдовжки. Схожа на цефалоцереус еспостоа шерстистий, але у неї більш гострі колючки.
8
столбовідних кактус з тонким стеблом і невисокими ребрами, густо засаджені колючками, розгалужених практично від підстави, з великою ймовірністю виявиться одним з клейстокактусов. Ареоли клейстокактусов з великою кількістю щетинок розташовані дуже близько. Квітки трубчасті і дуже яскраві.
9
Вражає своїми довгими добре розвиненими колючками ферокактус. Колючки можуть бути прямими або загнутими, як правило, яскраво пофарбовані. Сам кактус найчастіше має кулясту форму з високими товстими ребрами. Ареоли великі, добре розвинені.
10
Дуже привабливі астрофітум, що живуть в пустелях. Ці кактуси відрізняються густим сизим восковим нальотом на поверхні ребер. Як правило, ребер небагато, часто вони скручені і позбавлені колючок.
11
Ще один численний рід пустельних кактусів - це опунції. Це кактуси з плоскими листоподібними стеблами, схожими на коржі. Опунції дуже рідко цвітуть у домашніх умовах, швидко ростуть і мають цікаву химерну форму.
Кактуси - багаторічні квіткові рослини, що відносяться до сукулентів. Сімейство Кактусові - одне з найстародавніших, різноманітних і численних на планеті. Скільки існує видів кактусів - досі науці точно не відомо.

Різноманітність видів

Всі види кактусів порахувати неможливо, хоча спроби вченими постійно робляться. Приблизно їх існує близько 1500. Вони розподілені по чотирьох підродини і 130 родів. Але класифікація цих рослин постійно поповнюється, а вчені-ботаніки досі не можуть прийти до єдиної думки з приводу окремих груп, пологів, видів і подвідов.Кактуси родом походять з Америки (Північної і Південної) і островів Вест-Індії. У дикому вигляді деякі представники сімейства зустрічаються на Мадагаскарі, в Африці і на Шрі-Ланці, куди, як вважають вчені, насіння кактусів були занесені з Америки птахами. Решта видів поширив чоловік. Причому сьогодні кактуси ростуть на всіх континентах, за винятком Антарктиди.

Класифікація

Підродина Перескіевие включає в себе сього один рід кактусів, представники якого більше схожі на чагарник з повноцінно розвиненими листям і здеревілими несуккулентнимі стеблами. Рід цей вважається еволюційним ланкою між кактусами та листяними растеніямі.Наіболее поширене сімейство Опунціевие. Воно об'єднує кактуси, що відрізняються зредукованими листям, суккулентними стеблами і типом шипів, які називаються «глохидии». Глохидии є типові кактусові колючки - тендітні, жорсткі, гострі і забезпечені зазублинами по всій довжині. Колючки кактуса потрібні зовсім не для краси. Потрапляючи в травний тракт тварин, вони викликають сильне роздратування. Так кактуси захищають себе від їх поїдання. Всі кактуси сімейства, незважаючи на їх численність, мають схожу будову і впізнавані за формою цветкі.Подсемейство Маухіенівие теж складається з одного роду. Зовні його представники схожі на опунціевих, але без колючок. Через свої крихітних (до 1 см) недорозвинених листочків кактуси цього сімейства нагадують лікарські рослини. Це сукуленти, але не володіють САМ-метаболізмом (метаболізм органічних кислот у рослин сімейства Кактусові) .До підродини Кактусові відносяться всі інші роду кактусів. У них відсутні листя і голки і до них приєднують деяких епіфітів і ксерофітов.Самие поширені види кактусів з сімейства Опунціевие. Саме їх вирощують у квартирах жителі середньої смуги, а в садах - жителі жарких країн. Вирощують не тільки через декоративності, але і для збору їстівних і дуже корисних плодів, які називаються пітахайя, або Драконовий фрукт.