Як очистити трубу від сажі.

З часом будь-яка труба покривається зсередини шаром сажі. Очистити сажу в трубі печей або камінів можна механічним або хімічним способом. Робити це слід не менше 1 разу на рік, так як при забитій трубі можна вчадіти і до того ж погіршується тяга, що призводить до задимлення в будинку.
Вам знадобиться
  • - жердина;
  • - ланцюг;
  • - хімічний засіб для очищення печей від сажі.
Інструкція
1
Щоб очистити трубу від сажі механічним способом, закрийте заслінку на трубі всередині будинку, залізьте на дах, прихопивши з собою довгу жердину або товсту довгу ланцюг.
2
Якщо ви очищаєте трубу за допомогою жердини, водите в трубі круговими рухами, щоб очистити всі краї. При використанні ланцюга опустіть її в трубу і робіть кругові рухи.
3
Якщо по ходу труби маються з'єднання, то в деяких випадках використання тільки жердини або ланцюга виявляється неефективним дією. При сильному засмітті вам доведеться зняти трубу, якщо вона залізна або асбестоцементная або розібрати цеглу в нерівних місцях, званих Боровков і прочистити всі нерівні місця за допомогою клюки або совка. Потім все знову з'єднати.
4
Відкрийте кілька разів заслінку в домі, це дозволить проваленим вниз сажі пройти в димоходи. При очищенні труби відразу зробіть чистку димоходів. Для цього відкрийте в кожному димоході дверку або витягнете цегла, якщо у вашій грубці немає дверцят в димоходах, очистіть все совком, закрийте дверки або вставте цегла, замажте щілини глиною з піском.
5
Щоб очистити трубу за допомогою хімічних засобів, купите спеціальні засоби для очищення пічних труб від сажі, вони представлені в магазинах господарських товарів у вигляді брикетів, порошку або поліна.
6
Для використання затопите піч або камін, на максимальному нагріві засипте або закиньте наверх палаючих дров куплене засіб.
7
Можете використовувати інший метод. Покладіть в топку печі або каміна дрова, зверху насипте або покладіть брикет з хімікатом, затопите піч. Сажа буде вилітати через трубу на вулицю і частково осиплеться в димоходи. Тому після чистки розкрийте димоходи й вичистіть сажу. Потім промажте всі щілини глиною з піском і побілити вапном або водоемульсіонкой.
8
Якщо ви не хочете займатися самостійною очисткою пічної труби, викличте спеціалізовану службу. Вам проведуть професійну чистку у відповідності з усіма правилами.