Як підключити флопік.

Хоч час гнучких магнітних носіїв вже безповоротно пройшло, іноді може знадобитися вважати або записати на цей носій інформацію. Якщо на ваш комп'ютер ні встановлено привід для читання дискет, вам доведеться його встановити.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - FD привід (дисковод для читання магнітних дисків);
  • - хрестоподібна викрутка;
  • - шлейф підключення приводу до материнської плати.
Інструкція
1
Відкрийте кришку корпусу системного блоку комп'ютера.
2
Підготуйте місце для установки FD приводу. Якщо необхідно, зніміть до лицьової панелі пластикову заглушку, акуратно виламайте алюмінієву «шторку» в тому ж місці, звідки була видалена заглушка.
3
Змонтуйте FD-привід у відповідне місце в системному блоці. Як правило, привід повинен заїхати в нішу по санчатах. Лицьова частина FD-приводу повинна зливатися з лицьовою панеллю системного блоку і не бути ні втопленою всередину, ні стирчати спереду.
4
За допомогою болтів або спеціальних санчат-засувок закріпіть привід на корпусі системного блоку.
5
Підключіть FD-привід до харчування системного блоку. Для цього знайдіть провід, що йде від блоку живлення і має чотири жили. Сплутати цей провід з іншим неможливо, у FD-приводу особливий, унікальний інтерфейс підключення живлення.
6
Підключіть шлейф підключення спочатку до FD-приводу, а потім до роз'єму на материнській платі. На відміну від підключення інтерфейсного шнура до жорстких дисків або DVD \ CD-приводу, шлейф для приводу читання і запису магнітних дисків може не містити заглушок на роз'ємі або направляючого виступу. Перед тим як підключити привід, переконайтеся, якою стороною підключати цей шлейф до материнської плати і приводу.
7
Зайдіть в початкові налаштування материнської плати (BIOS) і упевніться, що використання FDD дозволено і включено. Якщо це не так, внесіть в конфігурацію відповідні зміни.
8
Завантажте операційну систему і переконайтеся в тому, що FD-привід встановлений і готовий до роботи.
9
Якщо ви підключаєте USB флоппі-диск, то необхідно всього лише увіткнути USB-шнур FD-приводу у відповідний роз'єм, почекати, поки операційна система встановить привід або ж встановити драйвера на пристрій самостійно.
Зверніть увагу
Не приєднуйте FD-привід при працюючому комп'ютері. При підключенні в робочому стані ви можете замкнути які-небудь контакти на материнській платі і вивести її з ладу.
Корисна порада
Не поспішайте закривати кришку після підключення флопіка, спочатку переконайтеся в тому, що він працює правильно. Може статися так, що вам доведеться розгортати роз'єм підключення.