Як приймати l-тироксин.

Захворювання щитовидної залози в даний час зустрічаються досить часто. Зростає і перелік ліків, які дозволяють впоратися з цією недугою. Одним з таких препаратів є l-тироксин - гормональне засіб, який призначається лікарем-ендокринологом при збоях у роботі щитовидки.
Інструкція
1
L-тироксин - синтетичний препарат, який позитивно впливає на ріст і розвиток організму, прискорює обмін білків, жирів і вуглеводів, збільшує потребу тканин в кисні, упорядковує роботу серцево-судинної і нервової систем. Приймайте даний препарат тільки за призначенням лікаря. Його використовують при лікуванні захворювань щитовидної залози: дифузного і вузлового зобу, раку щитовидної залози, гіпотиреозу. Крім того, l-тироксин показаний хворим як відновлюючого кошти після оперативного лікування раку щитовидної залози.
2
У l-тироксину, як і будь-якого медичного препарату, є ряд протипоказань. Не приймайте ліки, якщо ваш організм чутливий до його компонентів. L-тироксин, як правило, не призначають хворим з гіперфункцією щитовидної залози, гострий інфаркт міокарда, недостатністю кори надниркових залоз.
3
Даний препарат випускається у вигляді таблеток білого кольору. Приймайте його за 30 хвилин до прийому їжі, якщо лікар не призначив іншу схему лікування. Дозування l-тироксину залежить від виду захворювання, його тяжкості та віку пацієнта. Наприклад, при гіпотиреозі призначають по 1/2 таблетки препарату один раз на день, при дифузному зобі - по 1-2 таблетки, при відновленні в післяопераційний період - 1-3 таблетки на день.
4
Пам'ятайте, що при прийомі l-тироксину можуть виникнути побічні ефекти. До них відносяться дратівливість, підвищена збудливість, порушення сну, болі в області серця, втрата маси тіла. Рідко може виникнути порушення стільця і посилення потовиділення.
5
Приймайте з обережністю l-тироксин, якщо ви страждаєте цукровим діабетом, серцевою недостатністю, стенокардією. Під постійним контролем повинні знаходитися літні люди, які застосовують даний препарат, а також пацієнти з гіпофункцією щитовидної залози і люди з недостатньою функцій надниркових залоз. При взаємодії з іншими препаратами l-тироксин може посилювати чи послаблювати свої дії, тому обов'язково проінформуйте лікуючого лікаря про ті ліки, які ви приймаєте.