Як запустити риб в новий акваріум.

Ви зважилися на придбання нового акваріума і підготували його до прийому нових мешканців? Зверніть увагу: не можна запускати туди відразу всіх риб, так як це може призвести до драматичних наслідків як для окремих особин, так і для всієї екосистеми акваріума.
Інструкція
1
Ретельно очистіть акваріум питною содою і сіллю. Уникайте використання миючих засобів, так як їх залишки на стінках акваріума можуть завдати шкоди рослинам і рибкам.
2
Встановіть акваріум на ідеально рівну поверхню, щоб на склі не з'явились тріщини від тиску рідини на одну з його стінок.
3
Покладіть грунт, попередньо промивши і прокип'ятивши його. Товщина шару грунту повинна бути не менше 5-ти сантиметрів.
4
Встановіть обладнання для нормального функціонування акваріума. До такого обладнання відносяться: - фільтр, необхідний для очищення акваріума від відходів життєдіяльності; - компресор, який буде насичувати воду акваріума киснем; - обігрівач для підігріву води в холодну пору року; - термометр для здійснення контролю над температурою води.
5
Встановивши апаратуру, приступайте до висаджування рослин. Будьте уважні, щоб не занурити точку росту в грунт, інакше згодом коріння рослин будуть стирчати в різні боки.
6
Підготувавши таким чином екосистему акваріума, наповніть його водою. Використовуйте тільки водопровідну воду, не приносите воду з річок та ставків, тому що в ній можуть міститися небезпечні бактерії та частки важких металів. Зачекайте 2 тижні.
7
Якщо ваші рибки живуть в природних умовах в одній і тій же кліматичній зоні, запускайте в акваріум всіх відразу, якщо ж вони - уродженці різних широт, то при підселення сусідів вам навряд чи вдасться уникнути жертв. У кожному разі, запускати рибок краще партіями, щоб вони поступово звикали до екосистемі акваріума.
8
Кожну наступну партію витримуйте в карантині аж до декількох тижнів. Перед запуском чергової групи поступово змінюйте хімічний склад води в ємності, в якій ваші вихованці перебувають «на перетримці». Протягом декількох годин потроху підливайте воду в транзитну ємність з розташованими там рибками і уважно спостерігайте за їх поведінкою. При запуску кожної наступної партії рибок годувати не треба, їм у цей момент не до трапези.