Як визначити, що у кота глисти.

Майже в кожному будинку є улюблений вихованець, особливо в сім'ях, де є маленькі діти. Перевагу у багатьох віддається кішкам, як твариною, досить невибагливим у побуті. Привчити до горщика кошеня досить просто, нагодувати теж, та й радість дітлахів від гри з улюбленим вихованцем не залишить байдужим жодного дорослого. Однак не слід забувати і про можливі небезпеки: у кішок часто бувають паразити - і блохи, і глисти (особливо, якщо тварина гуляє на вулиці і має контакт з бездомними кішками). Визначити наявність гельмінтів (глистів) досить складно, але попередні висновки все ж можна зробити.
Інструкція
1
Візьміть кішку на руки, промацайте живіт. Якщо кішка здорова, то живіт у неї м'який. Якщо ж живіт здувся або отвердел, то це може бути одним із симптомів наявності в організмі вашого вихованця гельмінтів.
2
Приготуйтеся до набагато більш неприємною процедурою і обстежте кал тварини на наявність білих шевелящіхся черв'ячків. Якщо личинки є, то купіть антигельминтное засіб, що продається у всіх спеціалізованих магазинах і ветеринарних лікарнях. Але спочатку зверніться до ветеринара.
3
Якщо кал чистий, то простежте за апетитом вихованця. При підвищеному апетиті, постійному відчутті голоду тварина теж може бути заражене, особливо якщо воно не додає у вазі, а, навпаки, тане, як свічка з кожним днем.
4
Поспостерігайте за кішкою після їжі. Зверніть увагу: чи немає у неї блювання або блювотних позивів, так як при хронічному гельмінтозі, паразити можуть виходити саме таким чином.
5
Не панікуйте, якщо ви все ж виявили, що ваш улюбленець заражений гельмінтами. Незважаючи на те, що тварина в цей час відчуває себе не кращим чином, приймати лікування воно все ж в змозі. Віднесіть кота в лікарню, виконуйте всі призначення фахівця, а надалі проводите щоквартальну профілактику паразитів.
6
Пам'ятайте, що гельмінтоз може передатися і людині. Тому в будь-якому випадку вам доведеться проходити процедуру лікування разом з вашим улюбленцем. При дотриманні цих простих правил перебування кота в будинку не доставить особливих турбот. Тварина відчує себе повноправним членом сім'ї і віддячить господарів своєю ласкою і любов'ю.
Зустріти глистів можна як у річковий, так і морській рибі. Якщо до середини 90-х років ця проблема мало хвилювала людей, можна було засолити будь-яку рибку і вже через кілька годин з'їсти, то сьогодні різними глистами заражено до 80% морської риби з Норвегії, Голландії та Швеції, до 100% риби з будь-якої річки.
Інструкція
1
У першу чергу слід розуміти, що зараження риби гельмінтами, тобто паразитичними черв'яками, не рахується умовою для заборони продажу продукту. Якщо риба свіжа, дотримані всі правила зберігання і переробки, але у неї при перевірці виявилося декілька (не більше 10) глистів, то вона може продаватися в будь-якому супермаркеті. Захищати права покупця санітарна служба буде тільки у випадку сильного перевищення допустимих норм.
2
Вибирайте ті сорти риби, які менше схильні гельмінтози. Наприклад, для осетрових це захворювання менш характерно, а личинки, які можна в них зустріти, не небезпечні для людини. Через рибу сімейства коропових (ляща, сазана, воблу) легко можна заразитися описторхозом, а хижі види (щука, окунь, судак, минь) майже завжди виявляються переносником широкого лентеця.
3
Деяких паразитів можна виявити вже при зовнішньому огляді. Так, щука, карась, лин, минь можуть бути паражени Лернеоз (паразитичним рачком). На тілі замети горбки, з яких стирчить коричневий стрижень довжиною до сантиметра. Підозра повинні викликати також буро-чорні плями не тілі, вони викликаються постодіплостоматозом. Іноді можна зустріти коропа, сазана або лина з масою дрібних тонких смугастих п'явок, що присмокталися до голови або передньої частини тіла - це пісціколоз.
4
Після придбання розкрийте черевце риби і уважно огляньте нутрощі. Підозра повинні викликати дрібні білі черв'яки сіро-білого кольору (гострики), великі червоно-жовті аскариди, маленькі власоглави довжиною 3-5 см, з довгою і вузькою передньою частиною, широкі лентообразние паразити (лентеци). Це найбільш небезпечні для людини особини, що найчастіше зустрічаються в річковій рибі.
5
Виявлених паразитів можна легко видалити разом з нутрощами. Але зараженню часто піддаються не тільки кишки, але і м'язова тканина, тобто м'ясо. Якщо при огляді ви помітили в м'ясі підозрілі ниточки, стрічки, яйця - таку рибу слід викинути.
6
Кілька паразитів в нутрощах не повинні бентежити практичну господиню. Ця риба цілком може стати їстівної і безпечної після хорошої термічної обробки. Фахівці рекомендують гасіння або варіння при 100 градусах, протягом 30-40 хвилин. Запам'ятайте - якщо ви не знайшли в рибі глистів, це не означає, що їх там немає. Цілком можливо, ви їх не помітили, або в ній були тільки яйця.