Як роблять клейстер: боремося з комахами.

Клейстер - студенистая маса, зварена з борошна або крохмалю, в основному вживана в палітурній, малярському і шпалерному справі. Приготувати його в домашніх умовах дуже просто.
1

Борошняний клейстер.

Залежно від необхідної консистенції, на одну частину борошна береться від двох до восьми частин води.

Спочатку потрібно просіяти борошно через сито. Потім закип'ятити воду і поступово, невеликими порціями додавати в неї борошно. Отриману суміш подогревать15-20 хвилин на водяній бані або повільному вогні. Використовувати клейстер потрібно протягом одного дня, оскільки він швидко закисает.

2

Картофельный клейстер.

Крохмаль залити невеликою кількістю води і дуже ретельно перемішати, щоб позбутися від грудочок. Густота отриманої маси повинна бути схожа сметанною. В отриману суміш тонким струменем вливають окріп, постійно перемішуючи. Як тільки колір стане прозорим, а констістенція студенистой, клейстер готовий. Можна приступати до работам.

3

Декстриновый клейстер.

Картопляний крохмаль підігріти на залізному деку приблизно до 400 градусів. Повинні вийти коричневі напівпрозорі грудочки. Їх потрібно розмолоти в порошок. 10 гр отриманого порошку розвести 20-25 млхолодной води. Для збільшення клеящейНаіболее міцним вважається клейстер, приготовлений із житнього борошна, але через темного кольору застосовується він тільки для наклеювання простих шпалер. Для дорогих шпалер використовують клейстер з просіяного пшеничного борошна. Клейстерами, приготованими з картопляного борошна, обклеюють рідше, оскільки вони менш прочни.сіли, додати 2-3 гр цукру і ретельно перемішати до розчинення. Даний вид клейстеру використовується в основному для склеювання паперу.

Зверніть увагу:

Найбільш міцним вважається клейстер, приготовлений з житнього борошна, але через темного кольору застосовується він тільки для наклеювання простих шпалер. Для дорогих шпалер використовують клейстер з просіяного пшеничного борошна. Клейстерами, приготованими з картопляного борошна, обклеюють рідше, оскільки вони менш міцні.

Корисні поради:

Для антисептування клейстеру, особливо в літній час, в нього вводять мідний купорос з розрахунку 10 г на 1 кг борошна. Мідний купорос розчиняють в теплій воді і вливають в клейстер під час його приготування. Хорошим антисептиком служить і фенол, який вводять у готовий клейстер в кількості 0,02% від ваги клейстеру.