Як зігнути металопластикову трубу.

Виробляти згинання труб необхідно при установці сантехніки, приладів опалення, під час прокладки труб. Якщо вам не вдалося купити готові труби потрібної форми, їх можна зігнути самостійно.
Вам знадобиться
  • - жорстка пружина;
  • - дріт;
  • - сухий пісок;
  • - пластикові заглушки;
  • - паяльна лампа;
  • - лещата;
  • - трубогиб;
  • - машинка для згинання труб.
Інструкція
1
Для труб, виготовлених з не надто твердого металопластику, оптимальним варіантом буде згинання за допомогою жорсткої пружини. Для цього візьміть міцну пружину, прикріпіть до одного з її кінців дріт такої довжини, щоб потягнувши за неї, пружину можна було витягти назад. Просуньте її по трубі до місця майбутнього вигину. Слідкуйте за тим, щоб центр пружини був якраз посередині місця вигину. Плавно зігніть трубу, наголошуючи її в коліно. Потягніть за дріт і витягніть пружину.
2
вигнутий трубу можна, використовуючи дріт. Для цього вставляйте окремі шматки дроту в трубу доти, поки не заповниться весь просвіт. Зігніть трубу під потрібним кутом і витягніть дріт одну за одною. Такий метод дозволяє зробити вигин найбільш рівним.
3
А також трубу можна зігнути, впливаючи на неї шляхом нагрівання. Для цього засипте в трубу сухого піску так, щоб зовсім не залишалося порожнього місця. Кінці її закрийте пластиковими заглушками, щоб пісок не висипався. Затисніть трубу в лещата на віддаленій відстані від місця нагрівання. Намітьте місце вигину і нагрійте його за допомогою паяльної лампи. Зігніть трубу під потрібним кутом. Відкрийте заглушки і витягніть пісок.
4
Согнуть трубу можна так само за допомогою верстата Вольнова, званого трубогибам. Для цього вкладіть довгу частину труби під хомут верстата, змастіть машинним маслом місце майбутнього вигину і загніть його коротку сторону. За допомогою трубогиба можна отримати такі форми труб, як "калач", "скоба" або "качка".
5
Спростить роботу з згинанні труб спеціальна машинка, придбати яку можна в будівельному магазині. Виставите на машинці необхідний кут вигину труби, вставте металопластикову трубу в машинку і зведіть кінці рукояток.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=11cevtEPf0E
Корисна порада
Пам'ятайте, що правильний розрахунок довжини труби можна зробити тільки після того, як вона буде зігнута. Довжина труби до згину буде не достовірною, а заготівельної.