Як визначити породу хом'яка. маленький звір смужкою на спині.

У природі існують різні породи хом'яків, і деякі з них особливо популярні серед любителів домашніх тварин. Щоб не помилитися з вибором маленького пухнастого звіра, необхідно спочатку розібратися в тому, чим же все-таки одна порода відрізняється від іншої, так як для кожного виду характерні різні умови утримання і приручення.
Інструкція
1
Уважно розгляньте хом'яка. Якщо довжина тулуба і хвоста: - 4-5 см, а хвіст практично відсутній - самий мініатюрний вид - хом'як Роборовского; - 7,5-9 см, хвіст 1,5-2 см - китайський хом'як; - 7,5-10 см , хвіст 4-10 мм - джунгарский хом'як, хом'як Кемпбелла; - 13-14 см, хвіст 1,5 см - сирійський або золотистий хом'як; - 18-25 см, хвіст 7-10 см - крисовідний хом'як; - більше 25 см і хвіст не менше 3,5 см - хом'як звичайний.
2
Визначте окрас хом'яка: - світло-сірого або сірого кольору з білими цятками і темною смугою на спині чорного або темно-сірого кольору - джунгарский хом'як; - золотисто-жовтий або рудувато-коричневий з білим черевцем - сирійський або золотистий хом'як ; - верхня частина тіла рудого забарвлення, нижня - переважно чорна, на грудях і з боків голови три білих плями - звичайний хом'як; - сіро-бурий, черевце більш світле - крисовідний хом'як; - темно-бурий, живіт кремового кольору, вуха сірі, на спині темна смужка - китайський хом'як; - лапки і черевце білі, спина - рожево-палева, вуха чорні з білою облямівкою, над очима маленькі білі цятки - хом'як Роборовского; - коричнево-золотистий з темною смужкою на спині - хом'як Кемпбелла.
3
Виділіть відмінні риси, характерні тільки для певної породи хом'яків: - сирійський або золотистий хом'як має м'яку, густу і бархатисту шерсть і, залежно від її довжини, буває трьох видів: короткошерстий, довгошерсте (ангорський) і полуангорскій; - крисовідний хом'як, на відміну від інших порід, має витягнутий тулуб і довший опушений хвіст; - джунгарский хом'як відрізняється загостреною мордочкою і невеликими вухами, підошви його лап густо покриті шерстю; - хом'як Роборовского має кирпату мордочку і досить великі вуха, підошви лап, також як у джунгарской породи, сильно опушені; - хом'як Кемпбелла відрізняється круглою головою і короткою мордочкою.
Придбання хом'ячка - справа чудове. Ви купили в зоомагазині вподобаного малюка, принесли його додому, почали обладнувати для нього житло і запасати продукти. Добре, якщо ви точно знаєте, якої породи ваш новий маленький друг, але що робити, якщо при покупці цю інформацію вам ніхто не повідомив? Чим його годувати, як правильно доглядати і якої поведінки від нього чекати в майбутньому? Не сумуйте, породу хом'яка легко можна визначити і після покупки.
Вам знадобиться
  • хом'як, уважність і спостережливість
Інструкція
1
Зверніть увагу на спинку вашого хом'ячка. Якщо вона прикрашена темною смугою по всій довжині, а тільце світло-сірого або палевого кольору, ви - щасливий володар джунгарского хом'ячка. Це карликові хом'яки, розмір яких у дорослому стані не перевищує 10 см. Ще однією характерною особливістю хом'яків цієї породи є хвіст. Він дуже короткий, майже непомітний. Уважно подивіться на сидячого хом'ячка. Якщо ви не бачите хвостика - перед вами джунгаріков.
2
Наступний за частотою розповсюдження - сірійський хом'як. Часто недосвідчені заводчики називають його сибірським, але це неправильно. У сирійського хом'яка золотисто-кремова шубка з характерними світлими ділянками на черевці, кінчиках лап і в області комірця. Виростають такі хом'ячки набагато більші, ніж джунгарські і можуть досягати розміру морської свинки. У такого хом'ячка з віком шерсть може вирости дуже довгою. Залежно від виду, сирійські хом'яки діляться на довгошерстих, короткошерстих і безшерстих.
3
Дуже багато хто плутає джунгарских хом'ячків з хом'яками Кемпбел. Два цих види дійсно дуже схожі. Обидва відносяться до карликових видів і обидва мають шерстку сірого або димчастого відтінку. Але хом'як Кемпбел, на відміну від джунгарского, не має яскраво вираженої смужки на спині. Зверніть увагу на малюнок і забарвлення спинки хом'ячка: якщо ви бачите дуже бліду, практично непомітну смугу або ж не бачите її зовсім - перед вами хом'ячок Кемпбел. Окрасою таких малюків може бути однорідною або ж шерстка буде відрізнятися темними і більш світлими ділянками.
Зверніть увагу
Якщо ви сумніваєтеся і не можете точно визначити який у вас хом'як: джунгарский або Кемпбел, придивіться до його поведінки. Джунгарікі більш доброзичливі і охочіше проводять час з людьми, а хом'яки Кемпбел воліють усамітнення.
Корисна порада
разючі відмінності в змісті і відході за хом'яками немає, тому якщо ви з'ясуєте, що ваш хом'як не тієї породи, яка була задумана при покупці, не варто дуже сильно засмучуватися. Зрештою, ви придбали тварина, яка вам сподобалося, а це і є найголовніший критерій у виборі.