Як доглядати за бамбуком. Як зробити так що бамбук ріс швидше.

Бамбук, а точніше бамбукові - це представники рослин сімейства «злаки», які налічують близько 1200 видів. Майже всі рослини цього підродини досягають великих розмірів і неймовірно швидко ростуть. Бамбук можна вважати майже універсальним рослиною, так як його використовують в їжу, застосовують в якості будівельного матеріалу, роблять з нього різні предмети побуту, музичні інструменти і папір.

В садівництві і кімнатному рослинництві бамбук також дуже популярний, оскільки є вічнозеленою рослиною з великою кількістю різноманітних форм і відтінків.

В кімнатних умовах найбільш поширені карликові форми бамбука. Доглядати за бамбуком чи не важко, тому як це рослина досить невибаглива. Це обумовлено тим, що, по суті, бамбук - це трава, сильно поширена в тропічних країнах, і найголовніше для нього це тепло і регулярний рясний полив. При вмісті в штучних умовах бамбуку необхідно отримувати багато світла і повітря.

Також бажано, щоб повітря в приміщенні був досить зволожений (для цього можна розпорошувати в кімнаті воду), так як, чим більше наближені умови утримання рослини до його природному середовищі, тим простіше виростити бамбук, а можливо навіть дочекатися його цвітіння. Цвітіння бамбука - дуже рідкісне явище, яке трапляється, приблизно, коли рослина досягає віку 33-35 років. На жаль, після цієї події рослина гине, так як на цей процес витрачається занадто багато енергії.

Найбільш відповідною грунтом для бамбука є дернова грунт, торф'яна або ж перегній. Як правило, рослина удобрюють ще в магазині перед продажем, тому відразу після посадки його удобрювати не слід. Поливати бамбук щодня не обов'язково, важливо дивитися на стан рослини. Так, якщо листя у нього починають завиватися, то слід негайно полити бамбук. Якщо ж листя схилилися вниз, то це означає, що рослина отримує дуже багато води.

Важливо знати, що грунт в горщику повинна бути темного кольору. Корисно використовувати дрібний щебінь в піддоні діжки з бамбуком. Піддон слід заповнювати водою до рівня щебеню, а зверху ставити горщик з рослиною. Не зайвим буде час від часу виносити рослину на свіже повітря, а приміщення, де росте бамбук необхідно регулярно провітрювати.

Так як бамбук відрізняється інтенсивним ростом, то щовесни рослини, які містяться в горщиках, потрібно пересаджувати. Великі бамбуки, зростаючі в діжках можна пересаджувати раз в два роки. Розмножується бамбук способом ділення під час його пересадки.

Слід зазначити, що сьогодні деякі магазини продають так званий «Бамбук щастя», який багато хто вважає справжнім бамбуком. Насправді ж, ця рослина називається «Драцену Сандеріана». Доглядати за нею ще простіше, ніж доглядати за бамбуком, так як ця рослина просто можна утримувати в посудині з чистою водою, але все ж, не варто плутати цю рослину з істинним бамбуком.

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=FMpNm_haA4c