Як зробити паркан.

Купуючи заміський будинок, дачу чи земельну ділянку, ми частенько стикаємося з необхідністю зведення огорожі навколо своїх володінь. Як говориться, «мій дім - моя фортеця»!
Вам знадобиться
  Інструкція
  1
  Замислюючись про необхідність захистити своє житло або просто ділянку парканом, варто визначитися з тим, якого типу огорожу вам необхідно. Це може бути глуха кам'яна огорожа, паркан з оцинкованого заліза, дерев'яний штахетник, паркан із сітки-рабиці, або будь-який інший, на який вистачить вашої фантазії. Розглянемо спосіб виготовлення простого, але при цьому елегантного дерев'яного паркану.
  2
  Розмітьте територію, яку будете огороджувати. Для цього натягніть по її периметру шнур або мотузку.
  3
  З інтервалом в 2 - 2,5 метра викопайте в землі ями глибиною 700мм, діаметром на 150-200мм перевищує діаметр труб, які служитимуть каркасом паркану. Не забудьте передбачити для майбутнього паркану хвіртку і ворота!
  4
  Наріжте труби довжиною 1800мм за кількістю викопаних ям, і встановивши труби в ями, за допомогою бетону зміцните отримані стовпи.
  5
  Висвердлите в трубах отвори, необхідні для закріплення дерев'яних брусків в горизонтальному положенні між стовпами. Отвори слід свердлити в кожному стовпі в двох місцях: на висоті 600 і 1200мм від землі. Саме на такій висоті пройдуть дві лінії дерев'яних брусків, службовці опорою для лицьових дощок.
  6
  Закріпіть бруски на металевих стовпах по всьому периметру в горизонтальному положенні.
  7
  Наріжте дошки, завдовжки не менше 2000мм, і прибийте по вертикалі до готового каркасу, не піклуючись про рівною верхній лінії паркану.
  8
  Подрежьте верх дощок пізніше, попередньо окресливши рівну вертикальну лінію. Верх получившегося забору можна також підрізати, окресливши хвилясту лінію рівними напівколами від одного стовпа до іншого - так паркан буде виглядати гарніше.
  9
  Виготовивши хвіртку і ворота, закріпіть їх до стовпів за допомогою міцних петель.
  10
  Пофарбуйте паркан з обох сторін, попередньо обробивши дошки древозащітная антисептиком.