Як розробити фірмовий стиль. Як створити фірмовий стиль.

Фірмовий стиль - це сукупність прийомів, яка дозволяє зробити підприємство запам'ятовується і протиставити конкурентам. Сюди належать і рекламні матеріали, і зовнішній вигляд співробітників, і оформлення офісів, і навіть зовнішній вигляд самих товарів.
Вам знадобиться
  • - назва фірми;
  • - знання впливу кольорів;
  • - графічний редактор.
Інструкція
1
Якщо ви ще тільки створюєте свою організацію, то ще при пошуку назви необхідно задуматися про фірмовому стилі компанії. Ім'я вашої фірми має бути звучним, що запам'ятовується, мати позитивне забарвлення, відображати суть діяльності організації.
2
Далі незайвим буде створити фірмовий торгів знак і зареєструвати його у відповідному органі. Це графічне або словесне зображення назви організації. Товарний знак необхідний тому випадку, якщо ви збираєтеся надовго затриматися на ринку і голосно заявити про себе. Товарний знак або логотип розміщують в рекламній продукції, а також на ділових листах і комерційних пропозиціях.
3
Оберіть схему верстки друкованих видань. Візитки, оголошення, банери, робочі папки, буклети та інші засоби фірмового стилю можуть підкреслювати індивідуальність організації.
4
Підберіть рекламний слоган фірми. Це не тільки візуальний, але й аудіообраз підприємства. У ньому можуть звучати ваші конкурентні переваги і навіть номер телефону для клієнтів.
5
Завершіть оформлення вашого офісу або точки продажів атрибутами фірмового стилю, доповніть дизайн аксесуарами в обраній вами колірній схемі. Підкреслювати фірмовий стиль можуть фіранки, годинник, колір стільців і багато іншого.
6
Співробітникам можна замовити футболки та бейджі з логотипами організації або просто видати краватки у вашому фірмовому кольорі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=iPXMo_7z2RA
Зверніть увагу
Фірмовий стиль всього лише підкреслює індивідуальність організації і дозволяє її краще запам'ятати клієнту, але не робить більш привабливою серед інших підприємств. Тому важливо пам'ятати, що фірмовий стиль буде ефективно працювати тільки в тому випадку, якщо ви будете сумлінно виконувати свої зобов'язання перед клієнтами.
Корисна порада
Колір є потужним засобом ідентифікації. А психологи стверджують, що певні кольори викликають у людей різні думки асоціації. Наприклад, червоний колір уособлює могутність, волю до перемоги; жовтий - розум, оригінальність, зелений - спокій, нерухомість і обов'язковість. Обов'язково враховуйте цю інформацію при виборі колірної гами.
Розробка фірмового стилю - це важливий крок в економії рекламних засобів компанії. Чим більш простим і незабутнім буде логотип, фірмові кольори компанії, тим швидше споживач почне виділяти її серед конкурентів. Тим простіше буде здійснювати повторні продажу. Та й для новачків популярні та розкручені компанії привабливіше інших. Але для цього вони дійсно повинні виділятися в бізнес-оточенні.
Інструкція
1
Проведіть дослідження споживачів. Фірмовий стиль можна створити таким, що він відразу буде чіпати серця майбутніх покупців. І безпомилково дасть їм зрозуміти, що ваша компанія для них - те, що потрібно. Тільки для цього треба провести вивчення колірних переваг і асоціацій клієнтів, їх ідеалізованих уявлень про основні властивості продукту, який вони хотіли б придбати. На основі таких досліджень важливо скласти якомога більш точне технічне завдання для дизайнерів.
2
Найміть професійного дизайнера. У розробці фірмового стилю принцип «скупий платить двічі» працює особливо добре. А хороший дизайнер відрізняється від поганого тим, що вміє вийти за межі своїх емоцій і відобразити те, що потрібно вашим клієнтам. Досвідчені рекламні менеджери знають, як це, коли дизайнер-дилетант приносить всі варіанти стилю, наприклад, тільки в депресивних тонах. І переконати його в тому, що веселий жовтий краще смутного сіро-фіолетового, не представляється можливим.
3
Вибирайте самі прості варіанти. Складні переливи тонів, багатовимірні логотипи - речі абсолютно неприйнятні. Чим простіше і невигадлива логотип і фірмове написання бренду, тим краще. Витіюватими або вишуканими можна згодом зробити рекламні матеріали з простим і незабутнім логотипом на них.
4
Протестуйте отримані варіанти фірмового стилю серед покупців. Це можна зробити швидко і просто: проведіть кілька фокус-груп або влаштуйте опитування серед покупців. Дуже важливо порівняти словесні описи споживачем ідеальної компанії з її конкретним візуальним символом. Як правило, якщо всі попередні кроки були виконані вірно, великих розбіжностей тут не виявляється. А дрібні деталі змінити нескладно.
5
Протестуйте варіанти фірмового стилю серед співробітників компанії. Важливим, але не обов'язковим компонентом є також вивчення думки співробітників компанії з приводу нового фірмового стилю. Якщо продавцям, менеджерам, кур'єрам або водіям буде ніяково перебувати в інтер'єрах нового магазину, якщо вони будуть соромитися своїх візитних карток, то це помітно погіршить загальну ситуацію з продажами.
Зверніть увагу
При розробці фірмового стилю уникайте копіювання візуальної продукції конкурентів. Це створить не найкраще враження про вашу компанію: запам'ятовують тільки першопрохідців.
Корисна порада
При розробці фірмового стилю важливо врахувати думку багатьох груп людей: власників бізнесу, співробітників компанії, партнерів, і, зрозуміло, клієнтів. Пріоритетними повинні бути думки споживачів.