Як зшити собі новорічне плаття.

У переддень Нового року дівчата збиваються з ніг у пошуках відповідного сукні. Хочеться чогось нового, цікавого, оригінального. Щоб сиділо по фігурі, варто було відповідно, і якість пошиття влаштовувало. Але не завжди можна відшукати бажану річ, що сполучає в собі всі перераховані параметри. Альтернативний варіант - зшити собі новорічне плаття власними руками. Озбройтеся рукодільні приладдям і приступайте до створення шедевра.
Вам знадобиться
  • - швейна машинка, журнали по шиттю;
  • - відріз тканини;
  • - фатин;
  • - мереживо (вузьке і широке), блискавка;
  • - нитки, голки, шпильки, крейда, ножиці, сантиметрова стрічка;
  • - олівець, калька, журнал по шиттю з викрійками;
  • - моно-нить, намистини, бісер;
  • - м'який флізелін.
Інструкція
1
Перегляньте журнали: вам потрібно знайти підходящу модель топа-бюстьє. Орієнтуйтеся на більш прості у виконанні речі, якщо ви шиєте собі одяг вперше. Зніміть з себе мірки і визначте потрібний вам розмір, орієнтуючись на розмірну сітку в журналі. Головні параметри для топа - це об'єм грудей і об'єм талії. Переведіть викрійки на кальку і виріжте.
2
На світлої тканини, наприклад, на креп-сатині, виконайте розкрій. Звичайний крейда і мило будуть непомітні на білому фоні, тому використовуйте кольорові кравецькі крейда, коли будете виконувати розкладку деталей на матерії. Простий топ складається з 2 деталей: передній і задній поличок. Спідниця в сукні являє собою варіант крою «полусолнце». Зверніть увагу, нехай довжина деталі буде на 20-30 см більше, ніж передбачувана довжина готового виробу.
3
Приступайте до пошиття. На передній поличці топа прострочите виточки, отгладьте. Потім змітайте вручну бокові шви, в одному з яких розташовуватиметься блискавка. Виконайте примірку, зайве рівномірно сколюють з обох боків голками. Орієнтуючись на місця відколів, виконайте строчки на швейній машинці. Прооверлочьте бокові шви.
4
Тепер займіться обробкою верху топа. Залежно від обраної моделі, у вас буде кілька варіантів: використання обтачки або обробка косою Бейко. У першому варіанті обтачку потрібно проклеїти м'яким флізеліном, так як топ повинен тримати обсяг і щільно облягати тіло. Другий варіант можна використовувати, якщо основна тканина, використовувана при пошитті, прекрасно тримає форму сама. У такому випадку верхній край обробляється косою Бейко з виворітного боку або декоративною тасьмою, але вже з лицьового.
5
Спідниця. Прісборьте верхню частину спідниці, можна зробити це вручну простий кмітливістю, а можна на швейній машині, використовуючи нитку-гумку. Нижній край креп-сатину обробіть швом "зигзаг". Тепер з фатину зробіть під'юбник. Скроїти спідницю-сонце і 2 смуги шириною 20 см, довжина - довільна. Смуги прісборьте по верхньому краю, а потім пристрочите на фатіновой основу немов рюші. Цей прийом додасть під'юбник необхідний обсяг. Поверх рюшів слід настрочити чорне широке мереживо. Сколите обидві спідниці з різних матеріалів шпильками. Змітайте їх вручну або прострочіть на швейній машині, відступивши на 1-3 мм від краю.
6
Декорування спідниці полягає у створенні пишності й незвичайної форми. Ось для цього ви скроїли її більшої довжини із запасом. Використовуйте моно-нить і тонку голку. Зі зворотного боку світлої тканини починайте виконувати нерівномірні стібки, затягуючи матерію з різних сторін. На лицьовій частині з'являться пишні складки, сама тканина підніметься і відкриє чорну фатіновой спідницю з мереживом.
7
Коли спідниця буде готова, з'єднайте її з топом по виворітній стороні і змітайте. Виконайте примірку, розгладьте утворилися складки. Після цього можна сострочіть обидві деталі на машині.
8
Родзинкою сукні зможе стати пояс, виконаний з того ж матеріалу, що і плаття. Зі світлого креп-сатину скроїти смугу шириною 10 см, довжиною не менше 2 метрів. Складіть навпіл, прострочіть, виверніть на обличчя. Потім пропрасуйте деталь праскою. Декором послужить вузьке чорне мереживо, настрочені по краю. На додаток пояс можна розшити бісером або намистинами. Аксесуар подвійно обкручується талію і застібається на застібку. Все готово!
Зверніть увагу
Перш ніж працювати зі світлими тканинами, обробіть поверхню швейної машинки, щоб уникнути забруднень матеріалу.
Корисна порада
Замість світлого креп-сатину можна використовувати й інші монотонні тканини, наприклад: шовк, атлас, платтяні тканини.