Як в'язати отвір для гудзики. Як зробити отвір у в'язанні.

В в'язаних виробах застосовуються головним чином прорізні або повітряні петлі. Це залежить від виду виробу, товщини ниток і розміру гудзиків. Повітряні петлі робляться, як правило, на тонких ажурних блузках і сукнях, деяких видах дитячого одягу та одягу для ляльок. Для великих гудзиків переважніше прорізні петлі.
Вам знадобиться
  • - незакінчену виріб;
  • - гудзики;
  • - спиці або гачок потрібного розміру.
Інструкція
1
Довяжіте виріб на спицях майже до отвору. Визначте для нього місце. Потрібну точку можна неможливо позначати, просто запам'ятайте, де вона знаходиться, і порахуйте петлі від початку ряду або до кінця. Вирішіть, яку петлю ви будете робити, вертикальну або горизонтальну. Перший варіант зустрічається частіше. Вертикальні петлі застосовуються тільки в тому випадку, якщо гудзики дуже великі.
2
Наступний ряд в'яжіть до початку горизонтального отвори. Закрийте кілька петель, розрахувавши їх кількість за розміром гудзики. Якщо пряжа і спиці товсті, закрийте на 1-2 петлі менше. Це необхідно, щоб вони не розстібати. Однак петля не повинна бути і занадто тісною, в'язка може дуже швидко порватися.
3
У наступному ряду над закритими петлями наберіть стільки ж нових. Далі в'яжіть звичайним способом до другого отвору. Якщо гудзики великі, краї петель можна обв'язати гачком тими ж нитками. Гачок візьміть того ж розміру або на один менше.
4
Вертикальне отвір зазвичай розташовується на середній лінії застібки. Довяжіте до цього місця і розділіть роботу на 2 частини. Закінчите ту частину ряду, яку ви тільки що в'язали, а до наступної за рахунком зашморгу прикріпіть новий клубок і в'яжіть далі, знявши кромочную з боку отвори.
5
Наступний ряд довяжіте до петлі, його залишок в'яжіть від першого клубка, знову знявши кромочную з боку отвору. Зв'язавши таким чином до потрібної висоти, знову з'єднайте в'язання і в'яжіть до початку наступного отвори.
6
Для застібки тонкої ажурною кофтинки з дрібними гудзиками потрібні маленькі отвори. Довяжіте ряд до потрібного місця, зробіть накид і слідом пров'яжіть 2 петлі разом. В цьому випадку необхідно стежити, щоб петлі застібки розташовувалися строго один над одним.
7
При виконанні вироби гачком довяжіте ряд до початку отвори. Потім зв'яжіть ланцюжок з повітряних петель по ширині гудзики. Пропустіть стільки стовпчиків, скільки петель в ланцюжку, і закріпіть її напівстопчиком. У наступному ряду в'яжіть стовпчики в кільце. Їх має бути стільки, скільки ви пропустили.
8
Для повітряної петлі зробіть ланцюжок, потім пропустіть 1-2 стовпчика і в'яжіть ряд далі. Робіть ланцюжка на потрібних місцях. У наступному ряду в отримані дуги пров'яжіть стільки простих стовпчиків або напівстовпчиків, щоб вони повністю закрили ланцюжок.