Як в'язати путанку. Як позбутися від вісімки.

Щільні в'язані вироби виходять особливо елегантними, якщо органічно поєднуються кілька видів в'язки. Можна виконати ефектний малюнок навіть без накидов або використання додаткових спиць. Один з таких візерунків - путанка. Як і гумка, він складається тільки з лицьових і виворітних петель. Вишивка або аплікація на тлі такої в'язки виглядають дуже виразно. Є і ще одна важлива гідність. Путанка добре виглядає на будь пряжі, крім меланжевой.
Вам знадобиться
  • - пряжа середньої товщини;
  • - спиці №2 або 2, 5.
Інструкція
1
Для зразка наберіть на прямі або кругові спиці парна кількість петель. Для готового виробу кількість петель може бути будь-яким, але вам потрібно побачити, яким чином виходить цей малюнок. Не забудьте, що кромочні петлі в опис візерунка не входять.
2
Витягніть одну спицю і пров'яжіть перший ряд лицьовими петлями. Переверніть роботу, зніміть кромочную і в'яжіть ряд гумкою, чергуючи 1 лицьову і 1 виворітну. Петлі повинні бути звичайними, що не схрещеними. В принципі, путанку можна пов'язати і схрещеними лицьовими, але це буде вже трохи інший малюнок.
3
У третьому ряду зніміть кромочную і в'яжіть по малюнку, над лицьовою петлею буде лицьова, над виворітного - виворітна. Щоб малюнок виходив рівним, лицьові петлі робіть трохи вільніше виворітних.
4
Четвертий ряд почніть з виворітного петлі, попередньо знявши кромочную. Потім зробіть лицьову, і до кінця ряду чергуйте петлі так само, як ви це робили в попередніх рядах. Виворітна петля у вас буде виходити над лицьової і навпаки. П'ятий ряд знову в'яжіть по малюнку, суворо дотримуючись чергування петель.
5
Шостий ряд в'яжіть точно так само, як другий, почавши з лицьового. Таким чином у вас вийде, що порядок петель змінюється кожні два ряди. До цього слід поставитися особливо уважно, якщо ви збираєтеся застосовувати кругові спиці. Необхідно помітити кінець кола вузликом іншого кольору, щоб вчасно почати перехід.
6
Освоївши путанку 1х1, спробуйте пов'язати більш складну - наприклад, 2х2. Наберіть петлі звичайним способом і пров'яжіть один ряд лицьовими. У наступному ряду чергуйте 2 лицьових і 2 виворітних. Третій ряд в'яжіть по малюнку. Четвертий ряд почніть з двох виворітних, п'ятий - в'яжіть по малюнку.
Корисна порада
Дуже добре виглядає поєднання двох видів путанки. Наприклад, перед светри або плаття зв'яжіть візерунком 1х1, а спинку і рукава - 2х2 або навіть 3х3. Може бути і навпаки. Вишивку на такому тлі краще виконувати нитками того ж виду, що й в'язка. Ефектно виглядає вишитий малюнок того ж кольору, що і всі виріб. Він виходить рельефним.Еслі меланжева пряжа не надто контрастна, таким візерунком можна в'язати і з неї. Просто він видно гірше, ніж на виробах з однотонних ниток.