Як вкоротити блискавку.

Вибір блискавок в галантерейних магазинах досить великий. Однак нерідко доводиться стикатися з ситуацією, коли блискавка потрібного кольору не підходить за розміром і навпаки. В цьому випадку необхідно виходити з міркування, що розмір можна змінити. Якщо він менше, ніж потрібно, можна вкоротити і застібку, зашивши її знизу. Довгу блискавку можна вкоротити декількома способами.
Вам знадобиться
  • - блискавка;
  • - маленькі щипці;
  • - ножиці:
  • - пассатижи;
  • - сантиметрова стрічка;
  • - лінійка;
  • - шматок крейди з тонко заточеним краєм.
Інструкція
1
Незалежно від того, пластмасова у вас блискавка або металева, точно виміряйте довжину застібки. Довгу застібку зручніше міряти сантиметровою стрічкою, коротку - лінійкою, але в будь-якому випадку, має бути щось одне. Від нижнього кінця блискавки відкладіть отриманий відрізок по краю однієї й іншої тасьми. Помітьте точки гостро заточеним крейдою.
2
У металевій блискавці дуже акуратно відігніть верхні затискачі. Зробити це можна за допомогою невеликих кусачок або манікюрних щипчиків. Зніміть затиски і покладіть їх якусь маленьку коробочку, щоб не загубилися.
3
Тими ж щипчиками видалите зайві зубці. Зніміть зубчики з обох сторін, щоб останні перебували на 5 мм нижче поставлених міток. Надіньте затискачі-обмежувачі і міцно стисніть їх кусачками.
4
У пластиковій блискавки обмежувачі зніміть точно так же, як і у металевої. З обмежувачами можна вчинити по-різному. Якщо зубці достатньо великі, зніміть зайві і знову надіньте затискачі. На тонку блискавку їх можна не надягати. Замість них зробіть з кожного боку кілька стібків через краї нитками відповідного кольору. Закрепка повинна вийти об'ємною. Нитку для неї візьміть попрочнее.
5
Можна вкоротити блискавку і знизу. Ушийте її, починаючи з верхніх країв тасьми. Зайве відріжте. Крім вшитой блискавки, у вас тепер є 2 шматочки тасьми. З одного з них ображати зубчики. Складіть тасьму удвічі по довжині і заутюжьте згин. Вкладіть всередину смужки обрізані краї блискавки і застрочити. Поруч з смужкою зробіть металеву закріпку. Можна взяти ту, що залишилася на відрізаних шматках блискавки. Закріпити край можна і кількома стібками, зробленими міцною ниткою.
Корисна порада
У дуже тоненькою пластикової блискавки замість зубчиків стоїть спіраль. Зріжте кінці тасьми до потрібної довжини. Залиште припуски по 2 см. Візьміть їх у шов разом з краями спіралі.