Як створити каталог книг.

Майже затихли суперечки про те, які книги краще - паперові або електронні. Практично всі сьогодні читають і ті й інші. Але паперові книги в домашній бібліотеці необхідно систематизувати. І тут без комп'ютера обійтися важко.
Інструкція
1
Запустіть будь-яку програму для створення і редагування електронних таблиць, наприклад, OpenOffice.org Calc, Gnumeric або Microsoft Office Excel.
2
Створіть новий файл.
3
Створіть «шапку» таблиці, в якій вкажіть назви стовпців. Вони повинні бути наступними: - порядковий номер; - автори книги; - назва книги; - назва видавництва; - рік випуску; - жанр; - номер полки; - приблизне місце розташування на полиці (ліва сторона, середина, права сторона); - порядкові номери книг, між яких вона розташована на полиці; - колір обкладинки (для прискорення пошуку).
4
Заповніть таблицю. В процесі її заповнення періодично зберігайте файл.
5
Одночасно з присвоєнням книзі порядкового номера напишіть цей номер на ній.
6
Зробіть позначення на самих полицях відповідно до їх номерами.
7
Розставте книги на полицях відповідно до таблиці.
8
У разі будь-яких перестановок негайно внесіть в таблицю відповідні зміни. Змінюватися повинно зміст сьомого, восьмого і дев'ятого стовпців.
9
Щоб знайти книгу, відкрийте таблицю, після чого натисніть клавіші "Control" і "F". Введіть те, що вам відомо про книгу, наприклад, прізвище одного з авторів, фрагмент назви, і т.п. Ви будете автоматично переміщені на перший рядок з співпадаючим результатом. Якщо вона вас не влаштовує, продовжите пошук.
10
Тримати таблицю в роздрукованому вигляді незручно. Її доведеться передруковувати всякий раз, коли здійснюється внесення змін, а автоматичний пошук в ній неможливий.
11
Не забувайте періодично робити резервні копії створеного вами каталогу книг. Для цього достатньо відправити файл електронною поштою самому собі.
12
Якщо книжкові полиці розташовані далеко від комп'ютера, експортуйте таблицю в HTML-файл і перепишіть на мобільний пристрій. Не забувайте повторювати цю операцію при кожному внесенні змін в каталог. На відміну від періодичної передруку, вона не зажадає великої кількості часу, а також витрат витратних матеріалів.