Як вишити ніс.

При виготовленні м'яких іграшок завжди постає питання - а як зробити обличчя або мордочку? З очима і ротом все більш-менш зрозуміло - для очей існують гудзики, а рот можна вишити або зробити аплікацією. При необхідності можна вишити і ніс. Правда доведеться використовувати деякі прийоми, щоб він вийшов об'ємним і в той же час не грубим.
Вам знадобиться
  • - іграшка;
  • - шматочок фетру;
  • - міцні нитки під колір обличчя;
  • - міцні чорні нитки;
  • - голка;
  • - ніж;
  • - ножиці;
  • - клей.
Інструкція
1
Намалюйте на звичайному аркуші паперу кілька варіантів ведмежого носа. Виріжте їх і приміряйте, який більше підійде для вашого ведмедика. Ніс робиться з підкладкою. Виберіть кращий варіант і переведіть його контур на шматочок фетру або драпу. Вирізати зручніше лезом або гострим ножем, але можна і ножицями.
2
Приклейте овал на мордочку. Знайдіть середину його нижньої лінії і намітьте. Закріпіть нитку ближче до цієї точки, залишивши невеликий "хвіст". Перший стібок зробіть строго вертикальним, з'єднавши середини нижньої і верхньої ліній овалу.
3
Вишийте половинку носа легкої гладдю, накладаючи стібки від середньої лінії вліво. Стібки повинні бути щільними. Зверху і знизу захоплюйте край підкладки. Коли дошьете до кінця, накладіть точно так же другий шар гладі, намагаючись потрапляти між вже наявними стежками. Дійдіть до середньої лінії, потім точно так же, в 2 шари, вишийте другу половинку носа. Кінці нитки зв'яжіть між собою і сховайте під стібки. Тим же способом можна вишити ніс будь-якого іншого тварини.
4
Для того щоб зробити ніс ляльці, намітьте на обличчі його контури. Великий ляльці можна зробити ніс з підкладкою, тільки в цьому випадку викроїти потрібно не овал, а рівнобедрений трикутник зі зрізаним верхнім кутом. Приклейте його до обличчя. Точно так же як і при вишиванні носа ведмежати, намітьте стібком середню лінію. Накладіть перший шар стібків на ліву половинку. Другий шар почніть, відступивши від краю 2-3 стібка. Вишийте його до середини, потім перейдіть до другої половинки і точно так же зробіть перші два шари. Накладіть ще кілька шарів, в залежності від висоти носа. Ряд, який йде від краю до центру, починайте, відступивши кілька стібків. Закінчите вишивку на центральній лінії. Зв'яжіть кінці ните і приберіть їх під стібки.
Корисна порада
Якщо лялька не дуже велика, ніс можна зробити без підкладки. Намітьте його контури на обличчі і прошийте їх дрібними стібками. Нитки візьміть в тон тканини. Накладіть центральний стежок.Для підкладки лялькового носа візьміть фетр в тон або світліше. Для тварин він може бути будь-якого кольору.