Як зшити крісло.

Поява безкаркасних меблів істотно змінило вигляд сучасних квартир. Удавані безформними крісла-мішки дуже зручні, і кожен, хто хоч раз посидів у такому кріслі, неодмінно захоче таке ж. Для того щоб зробити подібне крісло, потрібен мінімум інструментів, матеріалів і умінь.
Вам знадобиться
 • * Лінійка, кравецький метр;
 • * Циркуль;
 • * Ножиці;
 • * Олівець, крейда для тканини;
 • * Папір для викрійки;
 • * Швейна машина;
 • * Голки, нитки;
 • * Блискавка довжиною, не менше 50 см;
 • * Полістирольні кульки для наповнення крісла;
 • * Матеріал для внутрішнього чохла 5 м (сатин);
 • * Матеріал для знімного чохла (будь-яка меблева тканина) 5м.
Інструкція
1
Перше питання, яке у вас напевно виникло: «Де взяти наповнювач?». Його разом з тканиною для чохлів можна знайти в меблевих салонах або на будівельних ринках. Зазвичай пінополістирол продається кубометрами. Одного кубометра вам вистачить не на 1 крісло. Матеріал для внутрішнього чохла, який будете набивати наповнювачем, повинен бути нетянущійся, наприклад сатин. Для зовнішнього чохла можете вибирати будь-який матеріал, можете навіть зробити декілька чохлів, щоб міняти їх за настроєм, але краще, якщо матеріал, з якого буде зроблено крісло, буде поєднуватися з обробкою вашого домашнього інтер'єру.
2
Пропонуємо вам зшити найпростіше крісло-мішок, зване «грушею», висотою 1 метр, викрійка якого складається з одного клина і двох шестигранників. Ця форма найбільш проста і зручна - до шестигранник набагато легше пришивати клини, ніж до кіл.
3
Будуємо викрійку. Спочатку побудуйте 2 шестигранника. Один стороною в 30 см, другий - 15 см. При уявній складності, шестигранники можна легко намалювати. Для цього спочатку намалюйте круги, чий радіус дорівнює довжині сторін, тобто 30 см і 15 відповідно. Потім від будь-якої довільної точки на колі відзначте тим же циркулем довжину радіуса на окружності. З цієї точки відзначте ще раз діаметр. Так у вас вийти 6 зарубок, які необхідно буде з'єднати прямими лініями. Клин намалюйте, згідно малюнку. Все розміри приблизні, головне, щоб верхня і нижня сторона були довжиною, рівній гранях шестигранників, а висота клина - 1 м.
4
Перенесення викрійки на тканину. Для кожного чохла вам знадобиться по 6 клинів і по 2 різних шестигранника. Разметив тканину, вирізуйте деталі з припусками на шви 1,5-2 см.
5
Складання деталей. Зовнішній чохол починайте зшивати зі шва, на якому буде блискавка. Вона повинна бути збоку. Спочатку складіть 2 клина обличчям один до одного, намітьте, де буде блискавка, прикладіть її і змітайте деталі з блискавкою. Потім прострочіть шви на машинці подвійним стібком, щоб вони вийшли міцними. Не забудьте прибрати наметочним шов. Тепер отримані шви необхідно разутюжіть. Усі наступні шви пришиваються аналогічно першому, відмінність лише в тому, що в них немає блискавки. Останній шов не прошивати, поки не зробите декоративні шви з лицьового боку, відступивши від основного шва 1 см. Тільки після цього можете зшивати 1 і 6 деталь разом. Потім до клинам пришивається верхній шестигранник, розстібається блискавка і пришивається нижній. Не забудьте на швах, що з'єднують клини з верхом і низом також зробити декоративну відстрочку.
6
Внутрішній чохол шиється аналогічно, але замість блискавки залиште отвір, через яке будете наповнювати чохол пінополістиролом. Чи не набивайте його повністю, інакше крісло не зможе прийняти форму вашого тіла. Досить 2/3 об'єму. Так як пінополістирол дуже магнітиться до всього, що має статичну електрику, будьте готові до того, що в кульках полістиролу виявиться вся кімната. Тому пересипати наповнювач потрібно дуже осторожно.Осталось лише надіти верхній чохол на нижній і затишне крісло-груша готово.