Як посадити яблуневий сад.

Що ми тільки не робимо з яблук: варимо варення і компоти, печемо пироги і оладки, сушимо і їмо свіжими. Добре коли в саду росте яблуня, але ще краще, коли є свій яблуневий сад.
Вам знадобиться
  • - саджанці;
  • - перегній;
  • - кілки.
Інструкція
1
Зберіть інформацію про місцевість, перш ніж садити дерева. З'ясуйте, які сорти добре приживаються, які особливості ґрунту, чи є проблема зі шкідливими комахами, рівень грунтових вод і т.п. Цю інформацію можна дізнатися у сусідів або досвідчених дачників з цього ж району.
2
Володіючи отриманою інформацією, підберіть саджанці потрібного сорту. Не купуйте саджанці, якщо на них є попелиця, засохлі або замерзлі коріння, ущільнення в кореневій системі.
3
Визначте місце для посадки, виходячи з параметрів сорту. Якщо ви купили сильнорослі сорти, то проміжок між рядами і лунками має бути близько 6 метрів. Якщо зі стриманим ростом, то слід садити на відстані 3-4 метри один від одного. Яблуні слід садити з північної сторони території, інакше тінь від дерев завадить зростанню інших плодових культур. Не можна садити яблуні в низині, де недостатня циркуляція повітря.
4
Викопайте ями. Розмір ям повинен бути 70-80 см в ширину і 60 см в глибину. Верхній шар землі складіть в одну купу, а нижній в іншу. У центр лунки вбийте кол. Довжина кола повинна бути близько 1,5 метрів. Викопувати ями краще заздалегідь, за 2-4 тижні до посадки саджанців.
5
Приступайте до посадки саджанців. Візьміть трохи верхньої землі і перемішайте її з одним відром перегною. Викладіть суміш землі і перегною на дно лунки. Сформуйте горбок біля кола. Висота горбка повинна бути 40-50 см. Поставте на горбок саджанець і розправте всі корені. Засипте лунку землею нижнього шару.
6
Зробіть невелике заглиблення навколо лунки. Акуратно полийте саджанець чотирма відрами води. Додайте трохи землі, якщо після поливу грунт просів і оголилися коріння. Повторіть полив через два тижні після посадки.
7
Акуратно прив'яжіть саджанець до кілка, не затягуючи мотузку. Кожен місяць рихлите землю навколо саджанця.
Зверніть увагу
Яблуні садять ранньою осінню або ранньою весною.