Як пов'язати гумку для спідниці.

В'язана спідниця може стати частиною саморобного костюма або окремим предметом одягу. При певному майстерності рукодільниця може виконати цю річ складними кольоровими, рельєфними або ажурними візерунками - вийде витончений святковий наряд. Однак для симпатичною повсякденному речі допустимо менш хитромудре оформлення. Наприклад, спробуйте пов'язати спідницю гумкою - тоді полотно буде щільним і еластичним. Новачкові рекомендується потренуватися в простому поєднанні лицьових і виворітних петель.
Вам знадобиться
  • - кравецький метр;
  • - зразок в'язання гумкою 10х10 см;
  • - пряжа;
  • - дві прямі спиці;
  • - голка, нитка і еластична тасьма для збірки готового виробу.
Інструкція
1
Зробіть спідницю з двох однакових деталей - передньої і задньої (готові елементи крою ви потім з'єднайте акуратним швом з виворітного боку). Рекомендується в'язати пояс з лінії талії. Для цього необхідно набрати потрібне число петель. Їх кількість з'ясуйте індивідуально: щільність в'язання помножте на половину обхвату талії майбутньої власниці спідниці; додайте пару сантиметрів для свободи облягання речі.
2
Зв'яжіть смугу лицьовій гладдю приблизно в 3 сантиметри заввишки і приступайте до подгибку (для наступного заведення еластичною стрічки). Для неї вам потрібно виконати один ряд з такими чередованиями: дві петлі спільно як лицьові; один накид. Не забувайте про кромочні петлі!
3
Знову виконуйте лицьову гладь, зробивши 3 сантиметри полотна. Тепер можна приступати до виконання гумки для спідниці. Рекомендується візерунок 4х2, тобто чергування чотирьох лицьових і двох виворітних петель.
4
Через кожен десяток рядів робіть рівномірні надбавки за рахунок протяжок («містків» між лицьовими петлями). Додаткові петлі робіть лицьовими.
5
Продовжуйте в'язання, поки виріб не буде досягнута потрібна ширина виробу. В кінці роботи гумка для спідниці має складатися з 10 лицьових і 7 виворітних петель.
6
По краю речі, виконаної гумкою, зручно робити так звану подгибку «котячі зубки». Для цього один ряд виконується, як на поясі: лицьова з двох разом провязани петель і накид. Потім продовжується смуга лицьовій гладі в 2-3 сантиметри заввишки, після чого нижня подгибка складається навпіл по лінії утворилися на полотні отворів.
7
Вам залишилося підшити дві подгибки - верхню на поясі і нижню декоративну. При цьому не забудьте залишити на виворітного стороні пояса невеликий отвір, щоб всунути в неї еластичну тасьму.
Корисна порада
Існує ще чимало різновидів гумок, які можна рекомендувати для в'язання спідниці. Приміром, красиво виглядає болгарська. Вона одностороння (головний декоративний рельєф - на «обличчі вироби), і її зручно в'язати як на прямих, так і на кругових спицях. Потрібен точно розрахувати петлі, щоб вони ділилися на 6, і додати дві кромочні. У першому ряду чергуються 4 лицьові петлі з двома виворітними. У другому ряду - пара лицьових; накид; потім дві лицьові пров'язуються, а накид перекидається через них; ще накид і дві лицьові петлі; через них знову перекидається накинута петля. Далі болгарська гумка в'яжеться за зразком.