Як поїти кролика.

Кролики - істоти лякливі і нервові. І відсутність того, до чого вони звикли за довгий час, може їх травмувати аж до серцевого нападу. Тому якщо колишній господар напував їх регулярно, доведеться і вам забезпечити всі умови для вухатого прівереди.
Інструкція
1
Не вірте твердженням тих, хто вважає, що кролики можуть чудово обходитися без пиття і що їм цілком вистачає води, що міститься в соковитих овочах і траві. Звичайно, п'ють вони небагато, але нестача води може призвести до зменшення апетиту і як наслідок, до зниження живої ваги.
2
Зверніть увагу: потреба кроликів в питво безпосередньо залежить від їх маси, фізіології та рівня репродуктивності. Крім цього, на потребу у воді впливає вид корму, рівень вологості повітря в приміщенні і температури.
3
Поїте кроликів тільки чистою, відстояною водою або купіть фільтр. Влітку температура води в поїлки повинна бути в межах 18-25 ° C. У спекотну погоду наливайте в поїлку води більше, ніж зазвичай. Взимку поїти кроликів слід в світлий час доби, підігріваючи перед цим воду. Прослідкуйте, щоб кролики випили воду перш, ніж вона стане холодною.
4
Не давайте тваринкам воду з річки, озера або навіть джерела, так як там можуть міститися хвороботворні бактерії, солі важких металів або залишки добрив, змиті недбайливими фермерами прямо у природні водойми.
5
Вагітним і годуючим кролиця необхідно якомога більше пити, щоб виключити можливість появи у кроленят різних аномалій і проблем з ШКТ. Підростаючому поколінню вухатих наливайте воду з розрахунку 100 мл води на 1 кг живої ваги, в тому випадку, якщо ви даєте їм сухий корм.
6
Якщо ви використовуєте автонапувалку, постійно перевіряйте, наскільки вона надійна. Але зазвичай власники кроликів віддають перевагу рухливим фаянсовим, пластмасовим або оцинкованим мисочка. Однак такі поїлки швидко забруднюються, перевертаються або б'ються. Тому прикріпіть наявну у вас поїлку до клітки намертво. Існують і пластикові поїлки-крапельниці, що вважаються найбільш придатними, оскільки вони забезпечують безперебійну подачу води, гігієнічні і в них можна рідше міняти воду. Єдиний недолік крапельниць - влітку вода в них може занадто сильно нагрітися, а взимку - замерзнути і розірвати поїлку.
Розведення кроликів - досить захоплюючий процес. Але ті, хто займався цим хоча б раз, напевно стикалися з проблемою подачі питної води тваринам в зимовий період. Якщо на вулиці холодно, вода в мисках і поїлках просто перетворюється на лід і кролики не можуть її випити. Невже немає ніякого виходу? Зрозуміло, є. Читайте уважно.
Вам знадобиться
  • електрична поїлка. кип'ятильник, лід або чистий сніг
Інструкція
1
Використовуйте шматочки чистого льоду або снігу. Кролики відмінно можуть використовувати замість води сніг і навіть лід, адже в дикій природі у них не завжди є доступ до води в зимовий час. Слідкуйте за тим, щоб у тварин був постійний доступ до мисок, в яких знаходиться чистий сніг або крижинки і обов'язково поповнюйте запас, якщо тварини його витратять. Уважно поставтеся до приготування льоду - беріть тільки чисту воду. Сніг у миски також необхідно класти тільки чистий, оскільки від якості споживаної рідини здоров'я і самопочуття кроликів залежить дуже сильно.
2
Використовуйте теплу воду і регулярно міняйте миски у тварин. У сильні холоди навіть гаряча вода дуже швидко перетворюється на лід і кролики не можуть нею скористатися. Необхідно уважно стежити за тим, щоб в мисках постійно була рідка вода. А це вимагає певної вправності і старанності. Підливайте тваринам теплої води і стежте, щоб вони встигли попити до того, як вона заледенеет. При сильному морозі іноді потрібно кілька разів за день обійти всі клітини, щоб забезпечити тварин водою в необхідній кількості.
3
Придбайте електричну поїлку для кроликів . Багато кроликів оди майструють такі пристрої самостійно, з'єднуючи кілька кип'ятильників невеликої потужності. Але для роботи з тваринами найкраще використовувати поїлку, зроблену професіоналами, це позбавить вас від небажаних ударів струмом і забезпечить рівномірний витрата електроенергії. Пристрій такої поїлки досить просте - миска або ємність з водою забезпечується додатковим шаром утеплювача, який перешкоджає швидкому охолодженню атмосферним повітрям, а одночасно з цим до поїлки під'єднується нагрівальний елемент постійного струму, який не дозволяє воді замерзнути.
Зверніть увагу
Не варто економити на нагрівальних приладах і електричних поїлках для кроликів, замінюючи все це снігом і льодом. Такий раціон кролики, зрозуміло, можуть перенести, але враховуйте, що на «розпалювання» льоду і снігу вони будуть витрачати власну енергію, а значить почнуть більше їсти. Гроші, зекономлені вами на електриці, ви витратите на додатковий корм.
Корисна порада
Багато кролівники вважають, що кроликів поїти і зовсім необов'язково. І дійсно, ці тварини можуть легко обходитися без води, добуваючи необхідну вологу з соковитою їжі. Але є одне «але» - під час вагітності та лактації самкам кроликів необхідна додаткова волога. І якщо заводчик не забезпечує кроликам постійний доступ до води, приплід різко знижується.