Як мити килими миючим пилососом.

Майже 80 відсотків часу людина проходить в приміщенні і вдихає пил, що накопичується в килимах, шторах, інших місцях. Чищення килимів та інших покриттів звичайним пилососом не дає бажаного результату. У боротьбі з пилом набагато ефективніше вологе прибирання, яка проводиться за допомогою миючого пилососа.
Вам знадобиться
  • - миючий пилосос;
  • - щітка-насадка для килимів;
  • - вода;
  • - спеціальний шампунь для килимів.
Інструкція
1
Ретельно очистіть килими звичайним пилососом, щоб видалити суху бруд і крупиці піску, скупчилися на його поверхні і під ворсом. Використовуйте для цього насадку-віброщетку.
2
Перш ніж обробити килимові покриття і інші м'які поверхні миючим пилососом, перевірте взаємодія ворсу зі спеціальними шампунями або миючими засобами, використовуваними в процесі вологого прибирання. У процесі обробки хімічними препаратами килими можуть втратити первісний колір і блиск. Фахівці рекомендують користуватися миючими засобами, у складі яких відсутня хлор, так як ці препарати вважаються більш щадними.
3
Залийте воду в передбачений для цього конструкцією миючого пилососа резервуар, додайте шампунь для килимів у кількості, зазначеній на упаковці.
4
Підберіть насадку, призначену для вологої обробки килимів. Як правило, основна насадка з адаптером з комплекту, що поставляється з пилососом, призначена для вологого прибирання.
5
Переміщайте щітку пилососа уздовж ворсу, спочатку назад, потім уперед. Після того як перша смуга оброблена, переходите до наступної ділянки. При збиранні килимів з натуральних матеріалів краще використовувати насадки з довгим ворсом. Для паласов і штучних килимових покриттів використовується щітка з коротким ворсом.
6
Після вологого прибирання просушіть килим пилососом.
7
Деякий час намагайтеся не ходити по килимовому покриттю, поки воно ґрунтовно не просохне. В середньому, це займе 2-3 години. Тривалість залежить від довжини ворсу, природної вологості в приміщенні і ряду інших чинників.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=y7ZyiuFryAQ
Зверніть увагу
Миючі пилососи краще використовувати для очищення килимових покриттів на основі з тонкого латексу, кахельних або вимощених диким каменем поверхонь. Не рекомендується проводити ними вологе прибирання меблів, ковроліну на спіненої основі, дубового паркету, так як всі ці предмети і покриття чутливі до дії вологи.
Корисна порада
Практично відразу висихають підлогові покриття з ламінованого паркету, керамічної плитки і лінолеуму. Нові килими з натуральної вовни можна не чистити пилососом протягом перших шести місяців. Досить буде три рази на тиждень збирати з їх поверхні пил м'яким віником.