Як пофарбувати чавунну ванну. каак пофарбувати ванну в домашніх умовах.

З часом емальована поверхня чавунної ванни втрачає первісні естетичні властивості: стає шорсткою, на ній утворюються тріщини, відколи й інші дефекти. Білий колір перетворюється в рудий, характерний для корозії. Реставрацію ванни можна провести в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - щітка;
  • - очищуючий порошок;
  • - абразивний камінь;
  • - грунтовка;
  • - емаль;
  • - кисті для фарбування.
Інструкція
1
Перш ніж пофарбувати ванну , очистіть її внутрішню поверхню від старої емалі. На емальований шар ванни нанесіть очищуючий порошок (рекомендується використовувати той, який не містить хлор). Зачистку абразивним каменем виробляєте прямо по порошку. Нова емаль наноситься тільки на ретельно знежирену поверхню: інакше фарба не буде триматися. Тому необхідно запастися терпінням і методично очищати кожен сантиметр поверхні.
2
Після знежирення налийте в ванну гарячу воду і залиште на десять хвилин. Потім злийте воду і насухо витріть внутрішні стінки і дно ванни. Для цього підійде будь-яка тканина без ворсу. Після попередніх робіт внутрішні поверхні повинні бути гладкими, колір - матовим.
3
Приготуйте робочий склад для реставрації ванни, змішавши емаль і затверджувач. Як правило, виробник вказує пропорції на упаковці лакофарбових матеріалів. Приступайте до фарбування ванни.
4
Наносьте склад в два шари, використовуючи плоску кисть з натуральним ворсом. Витрата розчину на перший шар не повинен перевищувати половини обсягу.
5
Після того як поверхня просохла (це займає 15-20 хвилин), її можна фарбувати повторно. Практика показує, що весь процес займає не більше чотирьох годин. Водночас фарбувати чавунну ванну пензлем слід акуратно, тому що стійкість емальованого покриття буде залежати від якості роботи - всі поверхні повинні бути гладкими.
Зверніть увагу
В процесі фарбування ванни уникайте утворення міхурів і патьоків на поверхні. Тому що після повного висихання нова емаль буде лущитися. Готувати розчин для фарбування необхідно строго в рекомендованих виробниками пропорціях. Від дотримання цієї умови також багато в чому залежить якість реставрації та тривалість експлуатації ванни.
Корисна порада
Щоб чавунна ванна після реставрації якомога довше зберігала естетичні властивості, при замочуванні в ній білизни не рекомендується використовувати відбілюючі засоби. Чистити внутрішню поверхню від забруднень найкраще звичайним пральним порошком або гелем для миття посуду, використовуючи м'яку губку або ганчірку. Лаки для волосся і інша побутова хімія, потрапляючи на емальований шар, руйнують його.