Як покласти плитку на фанеру. чи можна на фанеру класти плитку.

Сучасні технології будівництва дозволяють облицьовувати будь-яку поверхню: бетонну, дерев'яну, цегельну. Покласти плитку можна на звичайну фанеру, яка сьогодні не рідко застосовується для обшивки стін, стель, підлог, при влаштуванні міжкімнатних перегородок.
Вам знадобиться
 • - інструмент для шліфування;
 • - еластичний клей;
 • - гідроізоляція;
 • - грунт;
 • - саморізи по дереву ;
 • - рулетка;
 • - хрестики для плитки;
 • - розчин для затирання швів.
Інструкція
1
Заміряйте товщину фанерного шару і підстави. Стіни і підлоги, облицювання керамічною плиткою, досить важкі, тому не кожна поверхня витримає високе навантаження, що призведе до її деформації. Сама ж плитка не буде триматися. Фахівці рекомендують, щоб товщина фанерного підстави була не менше 28 мм. За європейськими стандартами товщина кожного листа фанери - 22 мм і більше.
2
Уважно огляньте міцність фанерного підстави. Покриття повинне бути знерухомлені, в іншому випадку постраждає якість робіт. При необхідності добре закріпіть листи фанери до дерев'яної основи.
3
Ретельно очистіть поверхню для подальшої облицювання. Це правило діє завжди при укладанні плитці, незалежно від виду підстави (бетонне, дерев'яне, цегляна і т.д.). Використовуйте абразивні та шліфувальні інструменти. Шліфувати необхідно так, щоб верхній шар листа фанери був рівним, без шорсткостей і інших деформацій.
4
Перш ніж покласти плитку на фанеру, обробіть поверхню грунтом. Базова обробка складається з двох шарів, при цьому кожен шар повинен грунтовно просохнути, що займає, в середньому, п'ять годин. У ванній кімнаті листи фанери необхідно попередньо обробити розчином гідроізоляції.
5
Покладіть першу плитку в будь-якому кутку, де за попередніми підрахунками повинна знаходитися цільна плитка. Використовуйте рівень, щоб ряди вийшли рівними. Рівномірно розподіліть клей по поверхні, прикладіть до неї плитку і щільно притисніть її рукою. Протягом декількох хвилин, поки розчин не схопився, можна коректувати положення плитки на підлозі або стіні.
6
Між двома суміжними плитками закріпіть спеціальні хрестики - це необхідно, щоб розміри швів були однакові. Середня товщина шва становить 2-3 мм, але в приміщеннях, для яких характерні різкі перепади температур, необхідний термічний шов, тобто відстань між плитками слід трохи збільшити - до 5 мм.
7
Закрийте шви спеціальної затіркою. Зазвичай такі роботи проводяться на третю добу після укладання плитки, коли вона грунтовно схопиться з поверхнею. Гумовим ножем рівномірно розподіліть засіб по шву, надлишки розчину видаліть. Дайте швах просохнути 20-30 хвилин, а потім протріть плитку вологою ганчіркою. Через кілька годин обробіть облицьовану поверхню сухою губкою.
Зверніть увагу
Для забезпечення гарної якості зчіпки використовуйте якісний клей, призначений для конкретного типу плитки. При покупці універсального клейового розчину уважно ознайомтеся з інструкцією із застосування, в якій перераховані види поверхонь, для яких він може застосовуватися.
Корисна порада
Починайте укладання плитки з другого ряду, незалежно від того, стіни або підлогу облицьовуються. Такий підхід дозволить ідеально рівно викласти перший ряд: при необхідності плитки можна підрізати до оптимального розміру.
В даний час все більшу популярність завойовує каркасна технологія будівництва, що передбачає укладання підлогової керамічної плитки на спеціальну фанеру , що володіє високим ступенем вологостійкості.
Вам знадобиться
 • - керамічна плитка;
 • - двокомпонентний еластичний клей;
 • - анкера;
 • - фанера;
 • - грунтовка;
 • - затирка;
 • - розмір;
 • - крейда;
 • - ганчірочка.
Інструкція
1
Підготуйте поверхню: на виставлені лаги укладете спеціальну фанеру і прикрутіть її до стяжки анкерами. Є один важливий нюанс: крок, з яким повинні укладатися лаги, повинен становити приблизно сорок сантиметрів. При цьому товщина самої фанери повинна дорівнювати тридцяти міліметрів (при меншій товщині фанери поверхня буде недостатньо жорсткою і міцною, а значить, плитка в майбутньому стане відшаровуватися і тріскатися).
2
Виконайте розмітку підлоги. Для цього знайдіть середину самої довжиною стіни кімнати і проведіть від неї лінію під прямим кутом, що з'єднує цю стіну з протилежного. Проведіть подібну ж операцію, з'єднавши стіни поменше. У підсумку вийде дві пересічні під прямим кутом лінії.
3
Знайдіть точку початку: в деяких випадках лінії кілька зміщують, зводячи до мінімуму тим самим підрізування. Уникайте того, щоб керамічна плитка була підрізала з усіх боків, оскільки кімната не буде виглядати красиво.
4
Прогрунтуйте поверхню і дайте їй трохи підсохнути.
5
Нанесіть двокомпонентний еластичний клей на невелику площу поверхні підлоги. Нанесіть клей на зворотний бік кожної плитки і наклеюйте плитку поступово одну за одною, рухаючись від точки відліку в потрібному напрямку. Наклеюючи плитку, трохи притискайте її до підлоги.
6
Дайте плитці просохнути і затріть шви спеціальної затіркою, що дозволить значно продовжити експлуатаційний термін плитки. Витріть всю зайву затірку до того, як вона підсохне. Відполіруйте плитку сухою м'якою ганчіркою.
Зверніть увагу
Постійно перевіряйте, щоб плитка була викладена на однаковому рівні (в іншому випадку на підлозі будуть некрасиві перепади).
Корисна порада
Щоб відстань між керамічною плиткою було однаковим, скористайтеся спеціальними роздільниками (їх часто називають «хрестиками»).