Як поставити пекти в баню.

Перевага цегляної банної печі в тому, що вона підігріває парну до необхідної температури і одночасно підтримує оптимальний мікроклімат у прилеглих приміщеннях. Піч-кам'янку, складену з якісного цегли, не потрібно штукатурити.
Вам знадобиться
  • - цегла;
  • - глина;
  • - пісок;
  • - кельму;
  • - сито;
  • - лопата;
  • - сталевий дріт.
Інструкція
1
За годину-дві до початку кладки печі замочіть глину у воді, попередньо очистивши від великих вкраплень і протерши через сито. Діаметр отворів сита не повинен перевищувати 4 мм. Орієнтуйтеся на те, що розчину повинно вистачити на 3-4 години роботи.
2
Просійте пісок через дрібне сито. В печах-каменках він використовується чистий, фракцією не більше міліметра. Повною мірою цим критеріям відповідає лише гірський пісок. Приготуйте розчин глини і піску вручну в співвідношенні 1: 1 або 1: 2 (це залежить від жирності глини). Для цього викладіть раніше замочену глину на бойок так, щоб її форма нагадувала городню грядку.
3
Поруч розсипте пісок і починайте перемішувати, вдаряючи по суміші лопатою доти, поки не зникнуть грудки.
4
Поступово додавайте воду - приблизно чверть від загального обсягу глини. Якісний розчин легко сповзає з підстави лопати і не розтікається.
5
Починайте кладку печі з нижнього ряду, попередньо перевіривши кути і діагоналі, щоб піч вийшла рівною. Перший ряд - суцільний.
6
Потім промерьте ту сторону печі, де буде знаходитися топка, намітьте місце, де димар виходитиме через перекриття на дах.
7
Перед укладанням змочуйте або обполіскуйте цеглини у воді, щоб видалити з них пил та інші забруднення. Підбирайте цеглини насухо перед кладкою кожного наступного ряду. Намагайтеся не вдаватися до сколці, так як міцність отесанной поверхні цегли вважається менш міцною. Обтесані сторони не повинні стикатися з димоходом.
8
Зробіть перев'язку швів не менше, ніж в півцеглини. Розчин по цеглині розтирайте рукою. Піч в баню має тонкі шви - максимум 5 мм. Це - основне правило пічника. Зв'яжіть кладку печі по висоті. Для цього закріпіть сталевий дріт на цвяхах і закладіть її в шви. Кожна вільна сторона печі повинна мати як мінімум дві такі в'язки.
Зверніть увагу
Використовувані для кладки печей цеглини повинні мати правильну форму, одновимірну текстуру, рівну поверхню без вкраплень, відколів та інших дефектів. Застосовувати для будівництва печей в лазні силікатний, щілинний або дірчастий цегла не можна.
Корисна порада
Цегла хорошої випалу і високої якості видає при постукуванні чистий звук, притаманний металу. При падінні така цегла розколюється тільки на великі шматки.