Як розрахувати заземлення. Як расчитать контур заземлення.

Опір заземлення розраховується на підставі типових шаблонів і формул. Отримані дані дозволяють придбати оптимальний варіант готового заземлення. Попередній розрахунок необхідний, тому що при малому або великому показнику опору заземлюючих пристроїв працювати не буде.
Вам знадобиться
  • - формули розрахунку;
  • - папір;
  • - калькулятор;
  • - олівець;
  • - зведена таблиця питомої опору грунту .
Інструкція
1
Розрахуйте опір заземлення для декількох електродів за наступною формулою: R = R1/KіN, де R1 - опір одного електрода, Кі - коефіцієнт використання, N - кількість одиночних електродів в заземляющем устройстве.Прі виконанні цього розрахунку не потрібно враховувати вклад заземлювального провідника, виступаючого соединителем.
2
Ґрунтуючись на тих самих вихідних даних, що і при розрахунку заземлення для декількох електродів, проведіть розрахунок кількості електродів. Використовуйте наступну формулу: N = R1/КіR, гд R1 - опір одного електрода, R - опір, необхідне для функціонування Багатоелектродні заземлювача (величина, отримана в попередньому розрахунку), Кі - коефіцієнт використання.
3
Отриманий результат необхідної кількості електродів округлятимете в сторону збільшення.
4
З'єднайте електроди між собою, а потім з об'єктом, для якого призначене заземлюючих пристроїв за допомогою мідної катанки або сталевої смуги. Для міді оптимальним перетином провідника вважається 70 мм2, для сталі - 160 мм2.
Зверніть увагу
В формулах розрахунку дана постійна величина питомого опору грунту, чого на практиці не зустрічається. Тому теоретичний і практичний результати часто не збігаються. У 90 відсотках випадків фактичний опір в 2-3 рази нижче розрахункового. Це пояснюється тим, що при незмінному характері грунту, питомий опір зменшується пропорційно глибині.
Корисна порада
При покупці готових комплектів заземлюючих пристроїв розрахунки проводити не обов'язково. Готові дані величин опору заземлення в різних ґрунтів можна взяти зі зведеної таблиці питомого опору грунту.