Як зробити арочні вікна. Як обшити арочне вікно гіпсокартоном.

Арочні вікна та інші конструкції користуються великою популярністю на споживчому ринку. Вони гармонійно вписуються в житловий і офісний інтер'єри, оформлені в класичному та сучасному стилі. Розрахувати оптимальний розмір аркових прорізів можна самостійно.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - циркуль;
  • - олівець;
  • - калькулятор;
  • - рулетка.
Інструкція
1
За допомогою рулетки визначте дві основних величини: ширину прольотів і висоту підйому арочного вікна. При вимірі висоти проведіть горизонтальну лінію в місці, на яке буде спиратися арочне вікно. Зробіть завмер до найвищої точки отвору. Запишіть розміри на папір.
2
Для виготовлення складальної арочної конструкції, що має великі розміри і складається з декількох деталей, зробіть розрахунок кожної з них. Спочатку розрахуйте радіус кола арочного прорізу. Останнім часом в інтер'єрах нерідко зустрічаються вікна, які з двох дуг. Розміри кожної з них розраховуються окремо.
3
Знаючи ширину дощок, з якої буде виготовлятися каркас арочної конструкції, розрахуйте розміри деталей, які з них можна виготовити. Довжину цих комплектуючих легко розрахувати, знаючи радіус і висоту підйому арки.
4
Враховуйте, яку сторону арки (зовнішню чи внутрішню) розраховуєте. Від цього залежить розташування несучих деталей арочного прорізу: вони можуть бути вище або нижче самої арки. При обчисленнях розмірів двостороннього арочного вікна розрахунок проводиться по внутрішньому радіусу.
Зверніть увагу
Під час експлуатації арочні вікна, як і інші конструкції такого типу, піддаються серйозним механічним навантаженням. Тому їх необхідно підсилити за допомогою металевих балок або затяжок, встановлених між вузлами арочного прорізу. Таким способом проводиться монтаж потужної несучої ферми, адаптованої до будь-яких впливів.
Корисна порада
Арочні конструкції малих розмірів виготовляються з листів гіпсокартону, фанери або OSB-плити. На лист переносять майбутній арочний отвір за розмірами і випилюють. Обшиваються такі конструкції будь-яким пластичним матеріалом. Але основний недолік таких арок в тому, що вони не адаптовані до великих навантажень і виконують швидше декоративну функцію.