Як зробити розсувні ворота. розсувні ворота зробити сам.

Розсувні (відкотні) ворота не займають багато місця, тому ідеально підходять для установки на дільницях малої площі. Вони стійкі до механічних впливів, не бояться поривів вітру, адаптовані до будь-яких погодних умов.
Вам знадобиться
  • - бетон;
  • - арматура;
  • - рівень;
  • - труби 20х20;
  • - труби 60х40;
  • - підшипники;
  • - відкатна каретка;
  • - полотно воріт;
  • - сайдинг.
Інструкція
1
Обладнайте фундамент під розсувні ворота. Для цього викопайте траншею (оптимальний розмір 1,5х1,5х0,5 м).
2
Щоб підсилити фундамент закладіть в нього металеву арматуру, а потім - залийте бетоном. Можна придбати готовий бетон або ж приготувати розчин самостійно. Фундамент повинен бути міцним - від цього залежить термін експлуатації розсувних воріт. Тому економити на якості та кількості будівельного матеріалу фахівці не рекомендують.
3
Після того як фундамент вистоїться, приступайте до монтажу підстави воріт. Конструкція сама по собі не складна, тому зробити розсувні ворота можна самостійно. Опорна балка є основним елементом воріт. Її можна придбати на ринку або в спеціалізованому магазині або ж зварити самим. Для цього будуть потрібні дві труби 20х20, розташовані одна над іншою.
4
Залиште невелику відстань між трубами опорної балки і уварені в нього шматки аналогічної труби. Це захистить конструкцію від прогинів та інших деформацій. Обладнайте балку з внутрішньої сторони опорними каретками і встановіть біля основи воріт. Тепер закріпіть каретки до фундаменту таким чином, щоб між механізмами збереглася однакова дистанція.
5
Виготовте раму розсувних воріт з металевих труб діаметром 60х40. З'єднайте їх між собою горизонтальними перемичками. Закріпіть раму на несучій балці. Довжина самої рами, як правило, на третину довше розмірів отвору.
6
Тепер встановіть полотно воріт на ролики, якими обладнані вертикальні стійки рами. Перевірте працездатність механізму.
Зверніть увагу
В відкатних воротах ролики встановлюються на підшипники, а сам розсувний механізм переміщається з роликового дебаркадера. Несучу балку необхідно встановлювати на консольні блоки, щоб полотно відкривалося й закривалося, не торкаючись поверхні землі. В іншому випадку розсувний механізм швидко прийде в непридатність.
Корисна порада
Розсувні ворота краще обробляти сайдингом, так як він важить менше, ніж метал і не ускладнює конструкцію. Кріпити листи сайдингу набагато простіше, ніж інші види оздоблювальних матеріалів. Такий декор допоможе приховати всі дефекти і недоробки.
Відкатні ворота - один з найпопулярніших видів замикаючих пристроїв. Вони зручний в експлуатації і достатні нескладні в монтажі. Зробити відкатні ворота самостійно не так і складно. Головне, уважно вивчити інструкцію, яку склали професійні будівельники.
Під відкатними (або зсувними) воротами звичайно розуміють ті конструкції, які рухаються по роликовим опорам в ту чи іншу сторону. Виготовити такі досить легко, якщо ви добре вмієте розбиратися в схемах і різних кресленнях. Причому, якщо потрудитися над ними з особливою ретельністю, ворота будуть мало чим відрізнятися від заводських.

Пристрій відкатних воріт

Відкатні ворота - це цілий механізм, який складається з декількох різних деталей. Причому відсутність хоча б однієї з них призведе до того, що конструкція працювати не буде. Або буде, але з перебоями. До складу воріт входять: - напрямна балка, яка становить єдине ціле з самої стулкою воріт. Причому саме вона приймає основне навантаження від ваги воріт; - візок або роликовий опора в кількості 2 штук - використовується для установки воріт в консольної частини; - ролик кінцевий є опорою для воріт в закритому положенні; - нижній уловлювачі - предмет, який приймає навантаження від опорного ролика при закритих воротах; - верхній уловлювачі допомагає знизити парусність воріт; - кронштейн, який є фіксатором з роликами; - підставка, за допомогою якої монтуються опори, що забезпечують переміщення стулок ворот.Для початку необхідно зняти мірки з отвору для визначення розмірів полотна. Зазвичай для цього вимірюють відстань між стовпами там, де будуть встановлені самі ворота. Що стосується висоти майбутньої конструкції, тут ви вільні обмежуватися тільки власною фантазією. Вихідними даними в результаті вимірів повинні стати: висота самого паркану, ширина отвору. Крім того, важливо враховувати і матеріал, з якого буде виготовлений паркан (адже можуть використовуватися як товсті стулки, так і тонкі). Саме на підставі цих даних можна приймати рішення про те, якої довжини будуть ворота.
Визначаючи довжину воріт, пам'ятайте, що обов'язково має бути відкатних відстань близько 1,5 метрів. При бажанні воно може бути збільшено.
Потім необхідно скласти креслення майбутнього проекту. Для початку це може бути просто схема. При її складанні потрібно визначитися зі стороною відкату. Це, природно, буде залежати від розташування і самої ділянки, і розташування різних об'єктів на ньому. Також на схемі необхідно відзначити і дорожній просвіт. Зазвичай він становить 7-10 сантиметрів від рівня землі.Следует пам'ятати, що виготовлення відкатних воріт передбачає наявність фундаменту. Тому в першу чергу необхідно зробити саме його. Фундамент необхідний для того, щоб на нього встановити ролики. А це означає, що основна вага воріт і буде розташований на фундаменті. Оформити ворота без фундаменту, значить зробити їх ненадійними - їх може зірвати вітром або стулки провиснуть. Як правило, для воріт передбачений бетонний фундамент. Для початку розмітьте майданчик - приблизно вона займає близько половини від загального отвору воріт. Так, наприклад, якщо ворота будуть завдовжки близько 4 метрів, майданчик під фундамент повинна займати близько 2 метрів. Ширина її при цьому приблизно 700 см. Далі, після розмітки майданчика необхідно викопати яму під бетонну основу. Глибина її повинна бути рівна 1,5 метрам.
1,5 метра - це усереднена цифра, орієнтована на такі регіони, як Москва і Підмосков'ї. А взагалі глибина такої підстави під фундамент повинна залежати від глибини промерзання грунту взимку.
Після цього необхідно зробити металевий каркас з арматури . Він повинен за розмірами збігатися з ямою. Причому частина його обов'язково повинна виглядати назовні, адже саме до неї буде приварюватися частина конструкції - підстава автоматики і роликові напрямні. Для фундаменту під відкатні ворота необхідно використовувати високоякісний бетон. Фахівці рекомендують звертати увагу на марку М500. Зазвичай на створення фундаменту йде близько 2 кубів матеріалу. При цьому в основі має бути не більше 30-40 мм і 30% піску (не більше). Тільки при дотриманні таких умов бетон не буде крошіться.Проверьте, наскільки рівно встановлений каркас, і можете заливати підставу бетонною сумішшю. Якщо ворота плануються автоматичними, відразу ж прокладете труби-гофри для підключення автоматики. Бетон потрібно заливати до одного рівня з землею. Після залишиться почекати кілька днів для повного висихання підстави, а потім можна приступати до установки воріт. На початку монтажу воріт визначте лінію руху воріт. Для цього натягніть спеціальний шнурок по всій довжині отвору і руху полотна воріт. Відстань же від відповідного стовпа до шнура має становити близько 30 мм. Оптимальна висота розташування розмічального шнура - 1,5-2 см від рівня землі. Потім необхідно підготувати роликові напрямні до монтажу. Для цього їх необхідно зафіксувати на платформі опори. Далі необхідно визначити межі розташування цих самих опор. Для цього від краю отвору відступите 1,5 см і прокреслите лінію. Це буде передній край опори. Для визначення другої опори виміряйте загальну довжину воріт, віднімете з отриманого виміру 1 см і відкладіть вийшов відрізок від краю відповідного столба.Можно переходити до складання. Для цього підготовлені роликові візки вставте в несучий профіль, сместите до центру. Підніміть ворота і поставте їх вертикально на закладений елемент. Першу і другу опору поставте впритул до дотичним, ворота же розмістіть паралельно і бажано впритул до веревке.Далее потрібно використовувати зварювальний апарат та прихопити їм майданчика регулювання другий опори. Викотите ворота в проріз до самого кінця і відрегулюйте до кінця горизонтальне положення. Залишиться тільки злегка ослабити кріплення роликових опор і розкачати ворота туди-назад - від відкритого до закритого положення. Така операція необхідна, щоб ворота прийняли правильне положення усередині профілю. Затягніть кріплення. Закріпіть конструкцію кінцевим роликами і заглушкою несучого профілю, а також поставте верхній напрямний кронштейн.В випадку, якщо відкатні ворота планувалися з обшивкою, приступите до неї саме на цьому етапі. Достатньо всього лише прикласти профлист до рами і закріпити его.Поставьте вловлювачі, щоб розвантажити ворота в закритому положенні. Проводити монтаж цих деталей необхідно при навантажених воротах, щоб створити імітацію реальних умов експлуатації. Якщо ворота планується зробити автоматичними, проводити автоматику і підключати її потрібно в останній момент.

Що слід враховувати при монтажі воріт

Основною проблемою, пов'язаною з установкою воріт на дачі або на ділянці перед заміським будинком, на форумах домовласників називають недотримання вимог до стулки воріт. Хвіртка такого роду обов'язково повинна бути стійкою, щоб конструкція зберігала жорсткість і стійкість, якщо раптом буде сильний вітер. А також стулка обов'язково повинна бути жорсткою, щоб навіть у найсильнішу ожеледицю вона могла справлятися зі своїми обязанностямі.Металл, з якого буде виготовлена конструкція має бути максимально якісними - без будь-яких ознак корозії і ржавчіни.Самостоятельная установка воріт обійдеться вам на порядок дешевше , ніж якщо це зроблять фахівці. Тому має сенс поставитися уважно до вивченні креслень і розрахунків, щоб зрозуміти принцип монтажу відкатних воріт.