Як годувати мальків гуппі.

Аквариумисти - народ зайнятою. Мало того, що їм доводиться неухильно дотримуватися час годування рибок, так ще й постійно чистити акваріум, міняти в ньому воду і декорувати його, наскільки дозволяють кошти. А якщо з'являється риб'ячий приплід - то і клопоту додається.
Інструкція
1
Перевірте, чи добре освітлений акваріум. І дорослим гуппі, і молоди необхідно якомога більше світла. У перші дні життя рибок світло в акваріумі не вимикають цілодобово.
2
Придбайте, зберіть або виростите в домашніх умовах живої корм для мальків заздалегідь. Не годуйте їх сухим кормом. По-перше, важко відразу визначити його кількість, по-друге, надлишки корму можуть утворити на поверхні води плівку, а по-третє, така їжа ще занадто груба для них. На сухий корм їх можна буде переводити, коли вони трохи підростуть.
3
Протягом 1-го тижня життя годувати мальків слід 4-5 разів на день, на 2-й - 3-4. До 1,5-2 місяців мальків необхідно годувати не рідше трьох разів на день. Якщо вам важко проводити майже весь час вдома, спробуйте встановити автоматичну годівницю, але пам'ятайте, що прибирати залишки і стежити за тим, щоб корми вистачило на всіх, доведеться вам самим.
4
Найкраще мальків годувати «пилом» (коловратками, науплиями і циклопами) або мікрочервя, самостійно вирощеними на протертою моркви. Дрібно розкришеним мотилем, трубочником або нематодою мальків можна годувати не раніше 2-го тижня життя, тільки саме нетривалий час і в крайніх випадках.
5
Замість живих кормів гуппешек можна вигодовувати розтертим мало не в труху яєчним жовтком (або омлетом), кисляком, протертим на дрібній тертці сиром. Але використовувати їх варто тільки в якості прикорму. Зверніть увагу: від яєчного жовтка вода в акваріумі каламутніє, тому краще давати малька інші прикормки.
6
Залийте кисляк окропом, почекайте, поки згорнеться білок, і виловіть його сачком. Опустіть сачок з білком в акваріум і легенько потрясіть, поки не утвориться хмарка з дрібних частинок корму. Сир (або сухе молоко) насипається в акваріум так само, як і будь-який інший корм.
Мальки - вельми самостійні істоти і можуть поїдати корм без додаткової підмоги. Головне питання полягає у видобутку самого корму. Його можна зробити самому в домашніх умовах.
Інструкція
1
Майте на увазі, що найпростіше вигодувати мальків живонароджених риб, до яких відносяться пецилии, мечоносці, молліенезіі і гуппі. Через місяць після того, як відбудеться запліднення ікринок, у самок з'являться живі мальки. Молодняк таких рибок здатний харчуватися традиційним дрібним кормом вже через добу після появи на світ. В цьому випадку важливо зберегти потомство живим від поїдання іншими рибами, якими можуть бути навіть батьки новонароджених. Тому вагітну самку відсаджують в окремий акваріум або за сіткове огородження в основному акваріумі. А відразу після народження мальків її повертають до всіх рибам.
2
Щоб вигодувати мальків скалярии або інших ціклід, а також сомиків і барбусів, будуть потрібні яйця науплиуса артемії, які можна знайти в будь-якому акваріумному магазині. Молодняк цих рибок має досить велике ротовий отвір, в зв'язку з чим, рачки будуть для них ідеальною їжею. Отже, для початку купіть яйця рачка артемії Саліна. Вони можуть мати іншу назву - цисти і виглядати як невеликий пісочок. Вам їх продадуть в поліетиленовому пакеті.
3
Налийте в 3-хлітровую банку відстояну воду кімнатної температури. Додайте туди звичайну столову сіль, дотримуючись пропорцію: 1 столова ложка на літр води. Потім занурте в банку яйця водного рачка і включіть продувку. Через добу або трохи пізніше, якщо у вас була вода більш прохолодною температури, з яєць народяться рачки-науплиуси.
4
Новонароджені рачки реагують на світло, немов метелики. Тому скористайтеся світильником, щоб вони зосередилися в одному місці і виловіть їх сачком з дрібними осередками. Після цього промийте рачків прісною водою і запустіть в основний акваріум з мальками.
5
У міру дорослішання мальків , переводите їх на інше харчування, можна навіть на звичайний сухий риб'ячий корм, спочатку потроху додаючи його разом з рачками, а потім поступово, зведіть зміст рачків нанівець.