Як оформити вишивку.

Вишивання великої картини займає чимало часу. Якщо цей довгий етап нарешті добіг кінця, то потрібно правильно оформити вишивку, підкресливши стиль роботи і проявивши її характер. Словом, вибір оформлення вишивки важливий так само, як і вибір оправи для дорогоцінного каменю.
Інструкція
1
Найдешевший, але не самий бажаний варіант - це покупка готової фоторамки. Але підібрати рамку потрібного розміру, стилю і кольору дуже непросто. Цей варіант не підходить для тих, хто хоче, щоб вишивка виглядала оформленої зі смаком.
2
Ще один спосіб - зробити все самостійно. Для цього необхідно і паспарту самостійно підібрати і рамку зробити з підручних засобів. Доклавши трохи фантазії, ви зробите оригінальне оформлення для своєї вишивки. Вибираючи колір паспарту, орієнтуйтеся на колірну гамму вишивки. Бажано з діаметру паспарту зробити окантовку. Найчастіше її роблять або золотого, або срібного кольору.
3
Є спеціальні майстерні, звані багетними, в яких вашу вишивку повністю доведуть до розуму. Вам потрібно тільки заплатити. Задоволення це правда, не з дешевих. Зате ви можете бути впевнені, що фахівці правильно підберуть і колір паспарту, і розмір рамки, і сам багет.
4
Оформляючи самостійно або вибираючи рамку в майстерні, можна орієнтуватися або на стиль самої роботи або на інтер'єр, в якому вона буде висіти.
5
Однак, як би ви її ні оформляли, вам потрібно спочатку дізнатися, як краще закривати вишивку. Справа в тому, що деякі майстерні просто обрізають вишивку за розмірами рамки, накладають на неї паспарту і вкладають все в рамку. У цього способу є і плюси і мінуси. Плюс в тому, що це дуже швидкий і дешевий спосіб. Однак обрізана канва може криво лежати і це буде помітно по межах паспарту. До того ж переоформити вишивку по-іншому тепер не вийде. Набагато краще, якщо вишивку після обрізання приклеюють до картону або паспарту. При цьому вишивка буде щільно прилягати до рамки, але переоформити її теж не вийде.
6
Ще один спосіб прикріплення вишивки - це натягування на підрамник за допомогою будівельного степлера. Але це значно робить важчою роботу. Такий спосіб більш доцільний для великих полотен гобеленів і килимів.
7
Найкраще натягнути вишивку на щільний картон і пришити до нього нитками. В цьому випадку вишивку можна натягнути ідеально, вирівнюючи клітинки канви по краю картонки. Розмір картонки повинен бути більше на 0,5-1 см внутрішнього діаметра паспарту.
8
Після цього вам залишиться замовити в майстерні лише багет, скло, паспарту і картонку для кріплення.