Як розводити хвилястих папужок. Як дізнатися чи вагітна самка хвилястого папугу.

Розведення хвилястих папужок - процес не надто складний, але має свої тонкощі. В результаті це може стати цілком прибутковою справою, тому варто дізнатися основні рекомендації фахівців щодо цього.
Інструкція
1
Починайте розводити папужок приблизно на початку літа. Це той час, коли птахи вже встигли покуштувати свіжої трави і погрітися на сонечку, коли світловий день досить довгий для виведення пташенят. В принципі, папужки зможуть вивести пташенят в будь який інший час року, але цей час найбільш оптимально для хорошого розвитку молодого покоління. Відмовтеся від відомості папужок ранньою весною - вони отримують занадто мало вітамінів і занадто слаби.Возраст папужок, здатних принести потомство - від півроку, але таким молодим папужкам може бути важко. Юні самці будуть погано годувати самок, а молоді самочки часто не можуть розродитися. Оптимальний вік для розмноження - 1 рік.
2
Спорудіть спеціальні гніздові будиночки для папуг. Гніздовий будиночок являє собою ящик таких розмірів: дно - 15х15 см, висота - 25-30 см, розмір льотка - 4, 5 см в діаметрі. Жердина, на якій самець буде годувати самку, повинна виступати назовні на 10 см. На дно будиночка товстим шаром (3-4 см) насипте тирсу. Кришку зробіть знімною, щоб вам було легко спостерігати за розвитком пташенят і чистити будиночок.
3
Підберіть вдалу пару. Постежите за птахами - добре підібрана пара буде дуже багато часу проводити разом, самець приділятиме самиці особливу увагу. Перше яйце самка повинна відкласти приблизно через 10 днів після підвішування будиночка. Потім вона буде відкладати по одному яйцю через день. Пташенята почнуть вилуплюватися на 17-20 день після насиджування. Пам'ятайте, що пташенята вилуплюються не всі відразу, а поступово, і в цей час турбувати сім'ю ні в якому разі не можна - дорослі птахи можуть злякатися і розбити яйця, адже шкаралупа в цей період стає дуже тонкою і тендітною.
4
Отсадіте підрослих пташенят в іншу клітку через 2 тижні після появи на світ.
Зверніть увагу
Не робіть більше 2-3 кладок на рік.
Корисна порада
За 1-2 дні до виклева пташенят почніть давати батькам більше зернових і м'яких кормів.