Як знищити страх.

Страх - неоднозначне почуття, яке відчуває людина. З одного боку, страх сковує, позбавляючи волі. Але він тісно пов'язаний з інстинктом самозбереження, а значить, допомагає людині вижити.
Вам знадобиться
  • - предмет, що викликає страх.
Інструкція
1
Якщо хочете знищити страх, не чекайте швидких і легких перемог. Боротьба зі страхом - захід, що вимагає вольових зусиль і тимчасових витрат. Якщо в результаті вдасться перемогти страх, ви значно просунетеся в особистісному розвитку.
2
Як приклад можна розглянути боязнь змій. Деякі люди страждають цією фобією. В її основі лежить неусвідомлений страх смерті. Адже змії в ряді випадків дійсно становлять загрозу для життя. Якщо хочете позбутися страху, повинні заглянути йому "прямо в очі".
3
Не потрібно, щоб ви прийшли в тераріум і дивилися в очі зміям. Це небезпечно для психіки, страх може багаторазово збільшитися. Зустріч з предметом, що викликає жах, потрібно виробляти поетапно.
4
Розташуєтеся на максимально віддаленій відстані від змії. Для цього зверніться до людини, яка розводить або тримає змій. Це бувають фотографи, що пропонують зробити знімок з пітоном або удавом. Попросіть людини зі змією відійти приблизно на 50 метрів. Ви будете відчувати невеликий страх, тому змія далеко. Простоявши 5-10 хвилин на віддалі від джерела фобії, справьтесь з хвилюванням, приведіть нервову систему в стан спокою. Доб'єтеся кращих результатів, якщо вас буде підтримувати хто-небудь з близьких.
5
Наступного разу скоротіть відстань між вами і змією до 40 метрів. Якщо страх дуже сильний, скорочуйте відстань поступово, на 1-2 метри за заняття. Так як змія далеко і небезпеки не представляє, підсвідомий страх смерті буде поступово знижуватися. А значить, буде зменшуватися боязнь змій.
6
На заключному етапі, коли відстань між вами і змією буде мінімальним, ви повинні погладити змію або взяти її на руки. У цей момент позбудетеся від страху остаточно. Приклад, описаний тут, підходить для боротьби з будь-якими фобіями.
Корисна порада
У боротьбі зі страхом важливу роль відіграє уява. Ви можете уявити страх у вигляді грізного противника і побороти його. Наприклад, страх - охопленої вогонь, подумки тушкуйте його. Це дієвий метод, особливо при роботі з дітьми.