Як лікувати папугу від нежитю.

Нежить (риніт) у хвилястих папужок трапляється часто. Це може бути не тільки наслідком неналежного догляду за пташкою, але і симптомом грізної інфекції. У кожному разі, при лікуванні папужки виконуйте всі рекомендації лікаря.
Інструкція
1
Уважно огляньте пташку. У здорової папужки ніздрі повинні бути абсолютно сухими, добре проглядатися, не мати ніяких накладень. Пташка не повинна сопіти, а тим більше чхати. Якщо хоча б одна з цих умов порушено, то зверніться до ветеринара або орнітологу за консультацією і лікуванням.
2
Не лікуйте папугу самостійно. Не давайте йому ліків, які самі приймаєте. Пам'ятайте: нежить може мати різну етіологію. Можливо, що ви містили пташку на протязі або в приміщенні з температурою нижче кімнатної. До запалення слизової може привести і бактеріальна або вірусна інфекція. Не виключено, що дихання папугу ускладнює і яке-небудь стороннє тіло (наприклад, пил), що потрапило в ніздрі через надто сухого повітря.
3
Якщо нежить у папужки розвинувся через протяги або холоду, під час лікування (та й після нього, щоб уникнути рецидивів) обов'язково встановіть неподалік від клітини обігрівач. Підійде і настільна лампа, поставлена біля клітки (але так, щоб світло не засліплювало пташку). Якщо ж, навпаки, в приміщенні занадто сухе повітря, купите зволожувач або розставте по кімнаті кілька мисок з водою.
4
Заваріть в 200 мл води 2 чайних ложки висушеної ромашки, процідіть відвар. Налийте його в поїлку замість води. Замість ромашки можна використовувати шипшина або мед. Слідкуйте за тим, щоб в поїлки завжди була свіжа вода, а воду, в якій були розведені ліки, або відвари, міняйте по 3-4 рази на день.
5
Розведіть вітаміни, призначені для папуг, з розрахунку 9 крапель на 100 мл води і налийте цю воду в поїлку. В зерновий корм додайте вітаміни з розрахунку 4 краплі на 2 чайні ложки, після перемішайте. Давайте папужці вітаміни протягом 10 днів, після зробіть місячний перерву і відновите 10-денний курс.
6
Якщо ж ваша пташка захворіла вірусної або бактеріальної інфекцією, виконуйте всі призначення лікаря. Зазвичай лікарі виписують антибіотики та вітаміни. Антибіотики дають по 1 краплі в ніс і по 5 крапель в дзьоб 2 рази на день протягом усього курсу. Щоб у результаті такого лікування не постраждала печінка маленького пацієнта, розкришите 1 таблетку карсила і перемішайте з денною порцією корму.