Як відучити собаку стрибати на людей.

Вираз «щеняча радість» виникло не на порожньому місці. Собаки часто радіють появі господаря або іншого знайомого людини, і свою радість вони висловлюють тим, що починають стрибати і намагатися помацати вас лапами. Це не надто приємно, якщо у собаки брудні лапи або якщо у вас нові колготки. Найчастіше подібна звичка спостерігається у цуценят і у молодих собак, а значить, ситуацію, швидше за все, можна виправити.
Інструкція
1
Спробуйте осаджувати собаку кожен раз, як вона намагається стрибнути на вас або на кого-небудь ще. Дайте їй команду «Місце» або «Сидіти», щоб вона просто не встигла стрибнути. Можливо, незабаром вона і сама перестане стрибати на людей.
2
Почніть з самого м'якого способу виховання. Коли ви будете входити в будинок або в квартиру і собака буде мчати на вас, притисніть її колінами, коли вона виявиться поруч, не давайте встати на задні лапи. Похваліть пса і дайте йому побачити, що ви раді, коли він просто сидить. Присядьте, дайте собаці обнюхати своє обличчя. Відволічіть чим-небудь тварина, щоб воно не заважало вам роздягнутися і пройти в будинок. Якщо ваша собака знає команди, відправте її на місце.
3
Спробуйте більш жорсткий спосіб, якщо попередній не дає результатів. Коли собака буде стрибати на вас, легенько вдарте її по коліну або підставте своє коліно, щоб собака вперлася в нього грудьми. Робіть це дуже м'яко, не заподіюйте собаці болю. Похваліть її, будьте доброзичливі: тварина не повинна думати, що ваш жест - це жест невдоволення.
4
Застосуйте наступний спосіб, якщо попередні не допомогли. Роздобудьте пульверизатор або водяний пістолет, заправте його водою і покладіть в передпокої в доступне місце, щоб можна було швидко його взяти, як тільки ви увійшли. Коли собака спробує стрибнути на вас, бризніть їй водою в ніс або в очі (тільки стежте, щоб струмінь не була надто сильною - не робіть псу боляче). Якщо собака перестала намагатися на вас стрибнути, похваліть її, а якщо ні, бризніть знову.
Зверніть увагу
Ніколи не робіть собаці боляче, не кричіть на неї і не карайте, інакше вона стане агресивною, але зовсім не відучиться стрибати на людей.
Корисна порада
Пам'ятайте, що вихованням повинні займатися абсолютно всі члени сім'ї, всі повинні робити одне і те ж, щоб собака скоріше зрозуміла, чого від неї хочуть.