Як налаштувати мережу з трьох комп'ютерів.

У сучасній сім'ї наявність більше одного комп'ютера - далеко не рідкість. Після того, як батьки купують дітям цю корисну і недешеву іграшку, вони часто самі захоплюються іграми та спілкуванням в соціальних мережах, тому слідом за першим комп'ютером вдома скоро з'являється і другий, і третій.
Вам знадобиться
  • - комп'ютери;
  • - кабелі;
  • - права адміністратора.
Інструкція
1
Щоб користуватися інтернет-каналом одночасно на трьох комп'ютерах, треба з'єднати їх в локальну мережу. Для цього вам знадобиться три патч-корду і один комутатор. Перевірте, чи є у всіх комп'ютерах мережеві плати або сам роз'єм RJ-45 в материнській платі. Якщо ні, значить, вам потрібно також придбати і встановити в кожен комп'ютер мережеву плату. Коштують вони не дорого, і встановлюються легко. Можете проконсультуватися в магазині на рахунок купівлі мережевої плати.
2
Встановіть комутатор в найбільш зручному місці. До нього будуть йти дроти від всіх трьох комп'ютерів, тому знайдіть найоптимальніше розташування з близької розеткою для живлення пристрою. Увімкніть комутатор, потім підключіть до комутатора пасивне, другі кінці підключіть до комп'ютерів. Зручніше заздалегідь прокласти мережевий кабель по плінтусу, але для перевірки можна просто прокинути кабель по підлозі кімнати.
3
Перевірте, чи бачите ви комп'ютери іншій мережі, запустивши «Мережеве оточення». Якщо ви не будете підключати до комутатора модем, який візьме на себе виділення адрес, задайте в мережевих налаштуваннях основний шлюз і виділіть кожному комп'ютеру свій IP-адресу. Тільки слід враховувати той факт, що всі комп'ютери повинні ставитися до одній робочій групі. Переглянути і змінити параметри можна через «Мій комп'ютер». Для цього натисніть правою клавішею миші та виберіть вкладку «Властивості».
4
Прийнято встановлювати адресу шлюзу як 192.168.1.1, а адреси комп'ютерів мережі, збільшуючи останню цифру на одиницю. Задати IP-адресу можна у властивостях мережевого підключення, зокрема, в параметрі «Протокол інтернету версії 4 (TCP/IP)». Головне, щоб останні цифри були різні, так як система не зможе з'єднати два однакових IP.