Як запам'ятати сигнали регулювальника.

Сигнали регулювальника застосовуються для регулювання руху транспортних засобів, як механічних - автомобілів, мотоциклів, вантажних машин, тракторів, так і маршрутних - трамваїв, автобусів, тролейбусів і залізничного транспорту. Регулювальник зобов'язаний бути одягнений в спеціальну форму, а також мати особливий знак та екіпіровку. Команди регулювальника завжди мають перевагу перед сигналами світлофора. Правом регулювання володіють співробітники поліції, чергові на залізничних переїздах і мостах, військові автомобільні інспектора, співробітники дорожніх служб.
Вам знадобиться
  • Правила дорожнього руху
Інструкція
1
Якщо регулювальник витягнув руки в сторони або опустив їх, то дозволено наступний рух з боку лівого і правого боки: прямо - тільки трамваю, прямо і направо - решті безрельсовому транспорту. Пішоходам можна переходити дорогу. Забороняється рух пішоходів і транспорту з боку грудей і спини регулювальника.
2
Якщо ви бачите, що регулювальник витягнув праву руку вперед, то рух дозволяється наступним чином. З боку лівого боки - трамвай може їхати наліво, решта безрейкові кошти можуть рухатися у всіх напрямках. З боку грудей дозволено їхати направо всім транспортним засобам. Забороняється рух абсолютно для всіх видів транспорту з боку правого боки і спини регулювальника. Що стосується пішоходів, то вони можуть переходити проїзну частину лише за спиною регулювальника.
3
Коли рука регулювальника піднята вгору, це означає, що рух забороняється в будь-яких напрямках і для всіх видів транспорту. Виключення можливе лише для водіїв, «летять на швидкості», і здатних зупинитися тільки за допомогою екстреного гальмування, що може спровокувати дорожньо-транспортна пригода. Пішоходи повинні терміново покинути проїжджу частину, або зупинитися на розділяє лінії транспортних потоків.
4
Щоб автомобілі та інші рухомі засоби зупинилися, регулювальник використовує гучномовець або свисток. Додатково регулювальник вказує своєю рукою на потрібний автомобіль, водій якого зобов'язаний зупинитися. Так як запам'ятати сигнали регулювальника не завжди просто, то регулювальник має права використовувати додаткові сигнали, що допомагають водіям і пішоходам зрозуміти його. Найчастіше - це сигнал свистком, жести рук, рух жезлом або червоним диском-световозвращателем.
Вечірні і ранкові пробки є нагальною темою для обговорення на кожному автомобільному форумі. Щоб вирішити дану проблему, ГИБДД виставляє регулювальників в години пік на найбільш завантажені перехрестя.
Інструкція
1
Зверніть увагу на жести регулювальника . Якщо його права рука піднята вертикально вгору, цей жест рівнозначний жовтому сигналу світлофора і називається «Увага»! На значення даного оповіщення не впливає те, як до вас повернуть співробітник автоінспекції. Рух у всіх напрямках забороняється. Автомобілі, які знаходяться на перехресті, повинні звільнити його. Пам'ятайте, що виїзд на перехрестя, якщо горить жовтий сигнал світлофора, заборонений. Цей жест регулювальника здійснюється після кожного сигналу.
2
Якщо інспектор з опущеними вниз або витягнутими в сторони руками стоїть до вас лівим або правим боком, розцінюйте даний жест як аналогічний зеленому сигналу світлофора при виключеною додаткової функції лівого повороту. Таким чином дозволяється їхати прямо і повертати праворуч, однак забороняється поворот наліво і розворот. Рух заборонено також в поперечному напрямку.
3
У випадку, коли регулювальник стоїть до вас особою з витягнутою вперед правою рукою, розцінюйте цей жест як червоне світло з включеною секцією правого повороту. Це значить, що рух прямо заборонено, можна тільки повертати направо. Якщо ж інспектор стоїть лівим боком до вас, співвідносите такий стан із зеленим сигналом світлофора. В цьому випадку дозволяється рух прямо, поворот наліво і направо, а також розворот.
4
Запам'ятайте і додаткові жести регулювальника . Здійснення кругових рухів жезлом перед грудьми означає вимогу прискорити рух транспорту, що їде з боку лівого і правого плеча. Помахи, вироблені лівою рукою зверху вниз (або зліва направо), вимагають прискорити поворот наліво. Помахи ж лівою рукою, здійснювані зверху вниз і наліво, вимагають швидше повертати направо. Якщо у інспектора піднята права рука вгору, і він дивиться на водія, який не встигає зупинитися, то лівою рукою він показує, що можна проїжджати.
5
Візьміть до відома, що існують і знаки регулювальника для пішоходів. Якщо його руки витягнуті в сторони, то дозволяється проводити рух вперед з боку спини або грудей інспектора. У разі, коли праву руку регулювальник витягає вперед, дозволяється рух лише за спиною інспектора.