Як шукати в реєстрі.

В реєстрі операційної системи Windows містяться десятки тисяч записів, кожна з яких представляє собою не просто пару змінна-значення, а ще й багаторівневий набір ієрархічних розділів і підрозділів, що часто мають співпадаючі назви. «Ручний» пошук в ньому практично неможливий, тому програми, призначені для роботи з реєстром, мають вбудовані функції пошуку.
Інструкція
1
Запустіть стандартний редактор реєстру Windows, який входить в базовий набір компонентів операційної системи. Для його виклику в контекстне меню ярлика «Мій комп'ютер» на робочому столі доданий окремий пункт, який так і позначений - «Редактор реєстру». Можна його відкрити і через діалог запуску програм - це те вікно, яке з'являється після клацання по пункту «Виконати» в головному меню на кнопці «Пуск». В цьому вікні треба вести команду regedit і натиснути кнопку «OK».
2
Задайте область пошуку - виділіть в лівій панелі інтерфейсу програми той розділ, де треба шукати цікавить вас значення. Якщо пошук потрібно здійснювати у всьому реєстрі, то клацніть рядок "Мій комп'ютер". Якщо ж ви знаєте, в якій гілці знаходиться шукане значення, то краще клікнути її - так пошукова операція займе значно менше часу.
3
Розкрийте в меню розділ «Правка» і виберіть пункт «Знайти». В результаті відкриється окреме віконце для введення пошукового запиту. Його можна запустити і натисканням клавіш CTRL + F. У цьому вікні наберіть текст, який програмі слід шукати в реєстрі. Якщо вам відомо, чи є шукане значення назвою розділу («гілки»), параметра («ключа») або значенням, то зніміть в чекбоксах непотрібні мітки - це теж прискорить процедуру пошуку. Клацанням по кнопці «Знайти далі» запустите процес.
4
Натисніть клавішу F3 для продовження пошуку, якщо редактор знайде схоже значення і зупинить процес пошуку, але значення це виявиться не тим, яке вам потрібно.
5
Програми для роботи з реєстром від інших виробників можуть надати можливість більш докладної настройки критеріїв пошуку. Наприклад, програма RegAlyzer дозволяє здійснювати пошук окремо за типами даних, за датою створення параметра і використовувати для пошуку регулярні вирази.