Як в'язати хрестиком.

При виконанні в'язальними спицями деяких візерунків можуть знадобитися «хрестики» - так звані схрещені петлі. Перехрещуючи нитяні стінки то в одну, то в іншу сторону, можна створювати різноманітні візерунки. Крім того, перехрещення петель при суцільній панчішної в'язки створює особливо щільні і теплі речі. Спробуйте пов'язати «хрестиком» невеликий зразок полотна, а також елементи рельєфного узору за допомогою цього виду петель.
Вам знадобиться
  • - кругові або прямі спиці;
  • - допоміжна спиця або Петледержателі (шпилька);
  • - пряжа.
Інструкція
1
Зв'яжіть зразок в'язаного полотна 10 на 10 сантиметрів прямими спицями або пробну смугу круговими рядами - цього вам буде достатньо, щоб оцінити якість своєї роботи і щільність в'язання. Для початку введіть праву спицю рухом вліво під дужку петлі з лівої спиці. Вам потрібно захопити нитку (розташовану за в'язаним полотном), після чого утворилася петля витягується на «обличчя» роботи. Перед вами - лицьова схрещена, яку в деяких посібниках з в'язання називають також «лицьовою петлею за нижню частку».
2
Розташуйте нитку перед роботою і виконайте виворітну схрещену петлю. Для цього робоча спиця повинна увійти в нитяну дужку петлі (розташованої на лівій спиці) рухом вправо. Нитка необхідно витягнути на виворітну сторону в'язаного полотна. Так часто в'яжуть гумку для шкарпеток, щоб вона була більш еластичною і довго не зношувалися.
3
Спробуйте виконати зразок лицьовій гладі, що складається цілком з схрещених петель (наприклад, у тих же шкарпеток). При панчішної в'язки вкруговую виконуйте тільки лицьові «хрестики». При роботі на прямих і зворотних рядах в виворітного ряду робіть також перехрещені петлі. Відповідно, виворітні схрещені розташовуються над лицьовими схрещеними.
4
Освойте нескладні рельєфні візерунки, в основі яких лежить в'язання «хрестиком» (перехрещення нитяних дужок петель). У посібниках з в'язання іноді потрібно перехрещення петлі або в праву, або в ліву сторону. Будьте уважні, тому що від розташування перехрещення залежить зовнішній вигляд всієї лицьової сторони в'язаного полотна!
5
Потренируйтесь робити перехресну петлю з різними нахилами. Робити це необхідно в особовому ряду. Якщо ви пров'яжете другу петлю за перший, то перехрещення буде на ліву сторону; коли ж пров'язується друга петля перед першою, виходить нахил вправо. Таке вміння знадобиться вам при створенні популярних джгутів, кіс, мереж та інших хитромудрих декоративних переплетень.
Корисна порада
При вив'язуванні перекрестов з пари і більшої кількості петель зазвичай використовується допоміжна спиця. На неї нанизуються непровязанной петлі, які вступлять в роботу пізніше. Якщо додатковий інструмент постійно випадає з нитяних дужок, використовуйте шпильку або спеціальний Петледержателі. Це особливо зручно, коли в створенні візерунка беруть участь всього дві петлі.