Як пов'язати нарукавники.

Нарукавник - це не тільки функціональний, але і декоративний предмет одягу. Він може натягатися на светр і в'язану рукавицю, додатково захищаючи руки від холоду. Зі смаком виконані вироби цікаво доповнюють не тільки верхній одяг, а й святкові вбрання з сорочкою або блузою. Вони часто в'яжуться в комплекті до модних накидкам-пончо і гетри. Спробуйте виконати і повсякденний, і ошатний варіант в'язаних нарукавників - це не зажадає від вас багато часу і великої кількості матеріалу.
Вам знадобиться
  • - пряжа одноколірна (за бажанням - поєднання різних кольорів);
  • - спиці прямі або кругові;
  • - сантиметр;
  • - голка;
  • - швейна машина, мереживна тасьма, папір і олівець для викрійки або гачок (за бажанням).
Інструкція
1
В'язати нарукавники можна як прямими спицями, так і вкруговую. Спочатку розрахуйте щільність в'язання та зробіть пробну смужку гумкою 2х2 (дві лицьові петлі, потім дві виворітні).
2
Приміряйте гумку на руку, щоб правильно розрахувати необхідний розмір. Заміряйте саму товсту частину руки; врахуйте майбутню одяг під нарукавником, а також передбачувану довжину вироби. Щоб річ добре утеплювала руку і стильно виглядали, рекомендується робити її не коротші 20 см.
3
Зв'яжіть гумкою полотно потрібного розміру прямими і зворотними рядами, потім закрийте петлі останнього ряду.
4
Виконайте з'єднувальний шов нарукавника з виворітного боку деталі. При виконанні кругових рядів на п'яти панчішних спицях у вас вийдуть безшовні вироби.
5
Можна пов'язати нарукавники в єдиному стилі із саморобними пончо, светром, гетрами, шапкою і т.п. В цьому випадку верхній край речі виконуйте еластичною гумкою (1х1 або 2х2), зв'язавши її близько 5 см у висоту.
6
Потім в'яжіть виріб обраним узором, при цьому в особових рядах необхідно зробити рівномірні надбавки згідно індивідуальним розміром.
7
Внизу нарукавника здійсните убавленія петель (відповідно числу збільшень на початку роботи). Довязивайте виріб гумкою.
8
Інший варіант розширення полотна нарукавників - це виконання скосів з обох сторін. Приміром, у вас спочатку набрано на прямі спиці 47 петель. Робіть укорочені ряди, починаючи зі серединних п'яти петель.
9
Вводите в кожному другому ряду (з правого та лівого боків) сім разів по три петлі.
10
Коли закінчите 14 рядів, почніть робити скоси. Для цього в кожному десятому ряду необхідно додати в кожній стороні нарукавника вісім разів по петлі. В результаті у вас виявиться 63 петлі.
11
Через 96 рядів від початку вироби зробіть гумку потрібної висоти і закрийте петлі. Вам залишилося тільки виконати бокові шви на готових нарукавниках.
Зверніть увагу
Якщо ви неакуратно пришиєте мереживну тасьму до нарукавники, то на лицьовій частині вироби будуть некрасиві збірки і горбки. Щоб строчка лягла рівномірно, розтягуйте в'язання під лапкою швацької машини.
Корисна порада
Оригінально виглядають нарукавники, пов'язані гумкою і прикрашені ніжним ажуром (він в'яжеться гачком) або мереживом. Якщо ви використовуєте мереживну облямівку, то вибирайте її точно в тон основного вироби. Зробіть викрійку тасьми з одного прямий і протилежною декоративної стороною. Після цього акуратно стачайте деталь в кільце на швейній машинці або вручну; діаметр облямівки повинен бути трохи більше, ніж у самого нарукавника. Тепер потрібно зібрати прямий край тасьми на нитку і пришити його до нижньої кромки вироби зигзагом.