Як розводити голубів.

Розведення голубів - досить важка праця, що не приносить великого доходу. Це справа вимагає захопленості і справжньої любові до цим красивим домашнім птахам. Нагородою за вашу працю стане чудове видовище - летить породистий голуб, символ світу.
Інструкція
1
Почніть займатися розведенням голубів з вивчення теоретичної основи. Визначтеся з тим, яку саме породу ви будете розводити. Краще не починати з короткоклювих порід і не брати на утримання більше 5-6 пар.
2
Приготуйте необхідний інвентар та обладнання. У першу чергу, вам знадобиться приміщення для утримання голубів. Голубник можна побудувати з цегли, дерева або металу. Вона повинна бути досить просторою, світлою, без протягів. Краще зробити в приміщенні 2 відділення, для дорослих птахів і для молодих. Двері повинні бути висотою приблизно 150 см, шириною до 70 см. Їх можна зробити подвійними: зовнішні суцільними, а внутрішні гратчастими. Пол зробіть з струганих дощок, піднявши його на 25 см. Від землі, щоб уникнути вогкості. Висота голубники повинна бути близько 2-х метрів.
3
Ознайомтеся з раціоном голубів і купіть необхідний корм. Пам'ятайте про підтримання вітамінного й мінерального балансу в харчуванні птахів. Голубів можна перегодовувати, тому при настанні холодів збільшуйте кількість корму, а в теплу пору року - зменшуйте.
4
Придбайте голубів обраної породи і заведіть журнал обліку птахів, а також картки, з родоводом кожного птаха.
5
Захистіть свою голубник від проникнення кішок і гризунів. Звичайна щур може погубити вашу працю, передушив пташенят або вкравши яйця.
6
Вивчіть методи розведення і схрещування. Виділіть птахів, найбільш придатних для розведення і почніть створювати свою генеалогічну лінію. Однак пам'ятайте, що в наступних поколіннях позитивні якості родоначальника можуть губитися. Для розведення використовуйте тільки високопорідних голубів з яскраво вираженими ознаками шляхетного походження.
7
Ведіть родоводи для кожного голуба. У них вносяться кличка самої птиці, клички батьків, окрас та інші ознаки. Виходячи з родоводів, можна зробити висновки про передачу спадкових ознак. Успіхів вам у виведенні чистопородних голубів-красенів!