Як зробити шифер.

Сучасний ринок покрівельних матеріалів представлений величезною різноманітністю спеціального матеріалу, який використовується для покриття покрівель. Серед нього важлива роль відводиться шиферу, зробити який можна власноруч.
Вам знадобиться
  • - щільна тканина по типу мішковини;
  • - дерев'яні або металеві козли;
  • - лак з затверджувачем;
  • - плівка поліетиленова;
  • - дерев'яні бруски;
  • - дріт.
Інструкція
1
Сшейте щільну тканину подвійним накладним швом. Від товщини тканини багато в чому залежить міцність «конструкції», тому вибирайте матеріал товстіший. Що стосується кольору, то він не зміниться, зважаючи на це, тканина слід вибирати будь-якого бажаного кольору.
2
Встановіть козли на невеликому віддаленні один від одного, зміцнивши на них дерев'яний бруски, які будуть виконувати форму гребенів. Поверх «форми» простелити поліетилен і добре його закріпіть.
3
Розстелите на поліетиленову плівку тканину і закріпіть її (це дозволить утримати тканину від зсуву, наприклад, під впливом вітру).
4
Гарненько промажьте тканину лаком з затверджувачем. Зробіть три-чотири шари.
5
Вирівняйте не до кінця просохла тканину по «формі» і підсушіть її. Дайте постояти години дві (зазвичай стільки часу потрібно лаку, щоб просохнути), а потім намажте новим шаром. Крім тканини, намажте тонким шаром лаку ще й гребені. Сушіть протягом доби.
6
Покрийте покрівельну конструкцію зробленим своїми руками шифером. Закріплюйте шифер за допомогою дроту, причому, крок кріплення шиферного листа (по гребеню) повинен складати приблизно 70-80 сантиметрів.
Зверніть увагу
Пам'ятайте: виготовлений у домашніх умовах шифер, природно, поступається за своєю витривалості і міцності заводському, а тому його краще використовувати для перекриття невеликих навісів.
Корисна порада
Для посилення міцності шиферу рекомендується розвести цементне молочко з двома повними відрами води і намочити в цьому розчині щільну тканину. Залиште тканина в цьому розчині на деякий час. Після цього зробіть «пиріг»: два шари просоченої цементним розчином тканини - подвійний шар плівки, подвійний шар тканини і т.д.Кроме того, покрівельні листи, створені своїми руками, можна оліфою, фарбувати, а також виробляти іншу подібну обробку, спрямовану на вдосконалення характерних властивостей.